Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

399295hbaa9t27

Pildil Jüri Täht. Foto: ERR

 

Vikerraadio ajaloosarja "Eesti lugu" toimetaja Piret Kriivan intervjueeris tšellist Jüri Tähte, kes on esinenud Broadwayl koos Marlene Dietrichiga ning esitanud maailmakuulsat "Lili Marleni".

 

"Tal oli kaks aastat järgemööda oma show Broadwayl, üks kestis vist kuus nädalat, ta väga kaua ei olnud. Ta nägi väga hea välja ja pudel viinaga oli kohe kõrval, ta oli omaette napsutaja," meenutas Täht Vikerraadiole.

 

Ta mäletas, et Dietrichi orkestris ei võinud olla ühtegi naist, ainult mehed. "Me istusime laval, tema oli lava ees ja me toetasime teda orkestriga," rääkis mees. Täht lisas, et hoolimata lava jagamisest ta Dietrichiga suhelda ei saanud. "Ei, absoluutselt mitte," tõdes tšellist.

 

Dietrichi show kestis kaks aastat järjest, kuni naine enam laval esineda ei jõudnud. "Ma arvan, et see oli talle viimane esinemine," selgitas Täht.

 

Täispikka intervjuud kuuleb Vikerraadio eetris 2. septembril kell 13.05 eesti aja järgi ning saade on järelkuulatav .

 

Marlene Dietrich oli Saksamaal sündinud näitlejanna ja laulja. Ta suri 90-aastaselt 1992. aastal.

 

ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo