Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

6969399t1ha0e5

Stsenaristi ja režissööri Lauri Lagle film «Portugal» sai Šveitsis Locarno filmifestivalil pühapäeval First Look auhinna, tunnustati ka «Seltsimees last».

 

65 000 eurone auhind on välja pandud Cinelab Bucharesti järeltöötlusffirma poolt, kirjutab Variety. Väljaanne rõhutab, et «Portugali» toodab Allfilm, mille filmid «Mandariinid» ja »Vehkleja» on tähelepanu pävinud nii Oscari kui Globe’i auhinnakonkurentsis. ««Portugal» võitis tänu kaasaegse Eesti elu originaalsele kujutamisele,» seisab amtelikus pressiteates.

 

Koomiliste sugemetega seikluslik armastuslugu on tunnustatud näitleja ja teatrilavastaja Lauri Lagle esimene täispikk mängufilm, mille peaosalisi kehastavad tuntud näitlejad Mirtel Pohla ja Margus Prangel. Naise ja mehe vahelisele suhtele

keskenduv armastuse teekond on mänguline, muhe, läbinisti inimlik, täis eksimise ja uuesti alustamise võimalusi ning värvikaid karaktereid, kellel kõigil on üks eesmärk – leida õnn. Lugu puudutab armastuse erinevaid faase ning lahkab paradoksi, kuidas armastada inimest sellena, kes ta oli, ja sellena, kelleks ta saab.

 

Moonika Siimetsa film «Seltsimees laps» võitis Locarnos Le Film Français’ auhinna «suurepärase loojutustamise, esituse, ajaloolise rekonstruktsiooni ning rahvusvahelise huvipakkuvuse» tõttu.

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo