Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

meeli kõiva näitus

Kunstnik Mery Crystal Ra (Meeli Kõiva) interaktiivne teos Light for Peace valiti USA ajakirja CODA Magazine poolt äsja ilmunud numbris maailma 35 parima interaktiivse teose hulka.

 

Coda Magazine peatoimetaja Tony Sikes`i sõnul soovib ajakiri oma lugejatele jagada parimaid kunstiprojekte maailmas. „Seekord esitleme innovaatilisi kunstiprojekte, mis suhtlevad vaatajaga, kasutades selleks hetkel maailmas kasutusel olevat tipptehnoloogiat“, kirjutab Sykes.

 

Ajakiri tutvustab parimaid avaliku ruumi ja arhitektuursesse keskkonda loodud kunstiteoseid üle maailma. Värskes numbris esitlemiseks valiti välja 35 tippdisaini.

 

Mery Crystal Ra esitles oma interaktiivset klaasvideo-multimeedia teost Light for Peace UNESCO ülemaailmse valgusaasta lõpuüritusel 2016. a. veebruaris, kuhu ta valiti ülemaailmse konkursiga tuhandete kunstnike seast.

 

Näitusest valmis ka videofilm, mis esitatitigi CODA Magazine korraldatud konkursile. Videofilmi idee ja animatsioonide autor on Mery Crystal Ra, filmi tehnilised teostajad on Anton Jegorov ja Kätlin Luht firmast Videal, teose helikeele on loonud prantsuse helilooja Joann Feynman, filmile luges ingliskeelse teksti peale USA kirjanik ja ajakirjanik Mike Barlow.

 

Teos koosnes Mery Crystal Ra klaasteoste põhjal valminud animatsioonidest ja interaktiivsest osast, kus vaatajad said oma rahusoove kirjutada puutetundlikule arvutiekraanile. Kirjutatu projitseerus  näitusesaalis asuvatele suurtele ekraanidele ja põrandale. Printeritest prinditi samal hetkel need soovid ka paberil välja, mis siis lendasid ruumi. Oma rahusoove sai eelnevalt kunstnikule edastada ka sotsiaalmeedia kaudu.

 

Tänaseks on teos juba paljude spetsialistide silmis saanud interaktiivse kunsti innovatsiooni klassikaks maailmas.

 

Mery Crystal Ra on viimastel aastate kuulunud kolme üleeuroopalise konkursi Light in the City /Northern Light võitjate hulka.

 

2015. aasta oktoobris kuulus kunstnik ülemaailmsel CODA-konkursil oma kunstitööst tehtud videofilmiga seitsme võitja hulka. Võitjafilme demonstreeriti maailma ühel suurimal kunstimessil SOFA Chicago (USA). Meridas (Mehhiko) toimunud UNESCO rahvusvahelise valgusaasta 2015 lõpuüritusel esines Mery Crystal Ra ka ettekandega valgusaastat kokkuvõtval konverentsil samas paneelis Nobeli preemia laureaatidega.

 

Eelmisel aastal valiti Mery Crystal Ra näitus Parasite Beach Eesti Kultuurikoja aasta kultuuritegu konkursil viie auhinnalise teose hulka.

 

Mery Crystal Rad peetakse maailma tippkunstiringkondade klaasi- ja valgus- ja installatiivse kunsti innovaatoriks ja pioneeriks, ta on loonud üle 30-ne monumentaalteose ja esinenud paljudel näitustel üle maailma.

 

Raivo Lott

 

Auhinnatud videofim:

LIGHT FOR PEACE by Mery Crystal Ra https://vimeo.com/192525536

 

CODA magazine’s Interactive Art II issue: http://bit.ly/2h3EzQi

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo