Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Raamatupood on tore koht, kohtan seal sageli tuttavaid. Seekordne kohtumine tuttava tõlkijaga pani seda säutsu kirjutama, kirjutab Riina Eentalu ERR kodulehel.

 

Tuttav rääkis, et viimasel ajal üllatavad teda tekstid, kus inimene pole korralikult läbi mõelnud, mida ta ikka öelda tahtis. Lühidalt, mõtles midagi muud, kui kirjas välja tuli. Tõsi, olen nüüd seda ka ise tähele pannud.

 

Paar lauset näiteks.

 

"Keemiarünnak tabas linnaelanikke magades." Ah et keemiarünnak magas ja ei teadnud, mida tegi või keda tabas?

 

"Üle tänava minnes hakkas telefon vibreerima." Mis siis juhtus, kas telefon kartis üle tänava minna või juhtus midagi muud, et ta üle tee minnes vibreerima hakkas?

 

"Vajutades äpis südame nupule, ilmub kaardile helendav täpike." Saan aru, et täpike ilmub siis, kui täpike ise südame nupule vajutab, mis aga minu või mõne teise ülesanne sealjuures peaks olema, pole seletatud.

 

Kui nii tahetigi öelda, on ju kõik korras, aga ma täiesti meelevaldselt kahtlustan, et taheti öelda "keemiarünnak tabas linnaelanikke, kui nad magasid" ja "kui ma üle tänava läksin, hakkas telefon vibreerima".

 

"Keelesäutsud" on Vikerraadio eetris esmaspäeviti kell 7.25 (14.25 EDT) ja neid saab kuulata http://vikerraadio.err.ee/l/vikerhommik/rubriigid/keelesauts.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo