Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Kunstinäitus 0768

Kultuurimineister Indrek Saar näituse avamisel. Foto: Välisministeerium

 

Kultuuriminister Indrek Saar avas täna, 11. juulil, Brüsselis Euroopa Parlamendi hoones Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumisele pühendatud eesti kaasaegse kunsti näituse „Kahe-vahel“. Marten Esko kureeritud näitus jääb külastajatele avatuks kuni aasta lõpuni.


Väljapanek käsitleb looduse, traditsioonide ja digitaalsuse omavahelist suhet Eesti kultuuriruumis, millest on kantud ka Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise moto „Ühtsus läbi tasakaalu“. Kuraator Marten Esko Eesti Kaasaegse Kunsti Muuseumist on näitusele toonud nii Euroopa Parlamendi püsikollektsiooni kuuluvad Jaan Elkeni, Kaido Ole jaAlice Kase kunstiteosed kui ka valiku silmapaistvamate uue põlvkonna kunstnike loomingust. Esindatud on Dénes Farkas, Kristiina Hansen, Paul Kuimet, Kärt Ojavee ja Johanna Ulfsak, Tõnis Saadoja, Taavi Suisalu, Timo Toots ning Visible Solutions OÜ.


Kultuuriminister Indrek Saar ütles avamisel, et näitusele valitud teosed annavad ühelt poolt edasi kaasaegsete eesti kunstnike põnevamaid seisukohti, teisalt saab nende kaudu aimu eestlaste vaimulaadist. „Siin näitusel kohtuvad kaks esmapilgul vastakat elementi – digitaalne ja looduskeskkond. See on heas kooskõlas meie eesistumise motoga otsida igapäevaelus tasakaalu jätkusuutliku ja digitaalse keskkonna vahel,” lisas Saar.


Kultuuriministri sõnul annab eelolev poolaasta Eestile hea võimaluse tutvustada end Euroopa Liidu eesistujariigina läbi oma kultuuri. „Meie eesistumise ajal toimub seni kõige mahukam eesti kultuuri festival Brüsselis ja Belgias, tuues poole aasta jooksul publiku ette veerandsada kultuuriprojekti. Eestist jõuab siia filme, koomikseid, luulet, moodi ja disaini, tänavakunsti ja palju muud,“ rääkis Indrek Saar. “Eesistumise järel läheme sujuvalt üle EV100 tähistamiseks loodud välisprogrammile. Nii saavad Eesti eesistumisest ja meie riigi sajanda sünnipäeva tähistamisest osa väga paljud inimesed üle terve maailma, “ ütles Saar.


Eesti EL Nõukogu eesistumise ja Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva tähistamise (EV100) rahvusvahelise programmi eesmärk on tutvustada Eestit maailmas laiemalt. Kokku toimub 2017. ja 2018. aastal üle 150 kultuuri-, haridus-, teadus- ja tehnoloogiateemalise sündmuse enam kui 30 välisriigis.


Eike Eller

Eesti kultuuri­­atašee Brüsselis

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo