Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Suurbritannia kuninganna Elizabeth II andis 20. oktoobril eesti balletitantsijatele Toomas Edurile ja Age Oksale üle Briti impeeriumi ordeni (Commander of the Order of the British Empire, CBE) nende panuse eest Suurbritannia kunstimaailma ning Suurbritannia ja Eesti kultuurisuhete edendamisse.
«Ma ei ole ammu nii närvis olnud, see oli nagu enne mõnda suurt esietendust,» rääkis Edur pärast autasustamistseremooniat Postimehele.
Kokku andis kuninganna ordenid 90 inimesele, neist kümmekonda peeti CBE vääriliseks. «CBEsid antakse väga harva, eriti välismaalastele, nii et see on väga suur au ja austus,» rääkis Edur, kelle teada ei ole ükski eestlane varem CBE ordenit saanud.
Suurbritannia suursaadik Eestis Peter Carter lubas, et kui värsked ordenikavalerid on taas kodus, korraldab saatkond neile kõrge autasu puhul vastuvõtu.
Age Oks ja Toomas Edur tantsisid Inglismaa Rahvuslikus Balletis ligi 20 aastat. Praegu töötab Edur Eesti rahvusballeti kunstilise juhina ja Oks tema assistendina.
Postimees

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo