Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

laulupeomärk

Laulu- ja tantsupidudel süüakse alati meeletutes kogustes jäätist ja seda eriti veel noortepeol. Peole pühendatud eri jäätist saab osta kõikjal üle Eesti ja tavaliselt seda jätkub poodides kogu suveks ning mõistagi jagatakse seda esinejatele (pärast suppi). Jäätiseümbrisel on selgelt näha, milline on tänavuse noortepeo "Mina jään" ilus ja tähenduslik märk.

 

Kerstin Hallik, XII noorte laulu- ja tantsupeo peakunstnik seletas lahti, millise märgi alla tänavu peolised kogunenud on:

 

"Meie XII noorte laulu- ja tantsupeol on oma märk, PEREMÄRK ja sai ta idee vanadest peremärkidest, mida meie esivanemad on juba aastasadu kasutanud. Ta koosneb erinevatest kujunditest, näiteks kõigepealt ring – eluring, aastaring, päike ehk siis meie peo mõistes tähendab see minu aega. Siia ringi sisse jääb kaldu rist kriipsukestega – need tähistavad minu inimesi. Nüüd siin kaldu risti ümber keerleb silmus nelinurk, mis meie peo mõistes tähistab siis minu juuri. Ja see nelinurk, mis siin keskel on, see on veel kõige tähtsam – koduaken, minu kodu, koht, kus kõik hea alguse saab."

 

Kerstin rääkis ETV saates "Peole!" mis alates 26. juunist kuni nädala lõpuni näitab igal õhtul kõige värskemaid ja toredamaid uudiseid noortepeo ettevalmistustest.

 

Foto ja tekst:

Riina Kindlam,

Tallinn

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo