Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Foto 2 Pädaste

Seda ei juhtu iga päev, et Philadelphiast ja Tallinnast pärit laululapsed, kes viimati olid koos aasta tagasi Jõekääru suvekodus Kanadas, mekivad Pädaste mõisa Alexandri restorani köögis Muhus aprikoosivahtu ja kamajäätist. Aga just sinna kutsus neid sõbralik ettekandja Ricardo Figuiera Lissabonist (taga paremal), kelle kõrval on sous-chef Alexey Aleksandrov Tallinnast. Ees vasakul on kohalik Suvi Mari Kindlam Sillak, Sebastian Aleksander (Sass) Soosaar ja Aurora (Roori) Soosaar Philadelphiast ning Tuule Kindlam Sillak. Äärepealsetel õdedel on vanaema ja hulganisti sugulasi Torontos. Lapsed ei kujuta veel ette, milline elamus ootab neid ees elu esimesel laulupeol. Soosaared laulavad USA idaranniku lastekooriga "Laulurõõm" ja Sillakud Kaarli Kooli mudilaskoori ridades. Foto: Riina Kindlam

 

Kooli vaheaja alates hakkasid vaikselt kaugetelt maadelt pärit eesti lapsed peredega esivanemate maale jõudma noorte laulu- ja tantsupeoks. Paljud kogesid esmakordselt Eesti jaaniõhtut ja pikki valgeid öid, külastasid vaatamisväärsusi ja nautisid kohalikku maa elu – kes sauna taga tiigi ääres, muistsete piiskopilinnuste müüre pidi ronides, kanakuudist kaherebuga mune korjates või rabarberit suhkruga süües.

 

Reede, 30. juuni õhtul, on esimene kolmest noorte tantsupeo etendusest ning interneti vahendusel on võimalik ülemaailmselt näha otseülekannet ETV kaudu (otse.err.ee) XII noorte tantsupeo viimasest etendusest laupäeval 1. juulil kell 18.45. Laupäeva kogu päeva veedavad laululapsed juba lauluväljakul peaproovil ning pühapäeval, 2. juulil algab noortepeo rongkäigu otseülekanne kell 9.20 eesti aja järgi ehk väga vara teisel pool ookeani – 2:20 hommikul EDT. Õnneks saab rongkäiku ja kõiki antud etendusi näha ka tagantjärgi ETV kodulehel  järelvaatamises. Aga otse on otse südamesse! Peo kulminatsioon ehk XII noorte laulupeo "Mina jään" kontserdi otseülekanne algab pühap. 2. juulil kell 14.00 ehk siis kell 7:00 hommikul EDT PõhjaAmeerika idarannikul.

 

Taskurätid pihku!

 

Riina Kindlam,

Tallinn

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo