Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

91492957 8dd1 482f 96f2 db94f3565a5e

Kunstnik Katja Novitskova avab New Yorgi City Hall Park’is näituse „Earth potential“, mis mõtestab, kuidas on kaasaegsed tehnoloogilised arengud mõjutanud meie maailmatajumist. Näitus jääb avatuks kuni 9. novembrini.

 

Katja Novitskova skulptuuripargi “Earth Potential” rahastamisel on tegemist esmakordse koostöömudeliga Eesti kunstimaastikul, kus Outset Eesti erarahastajate toetuse otsustas kultuuriministeerium kahekordistada.

 

Seitsmest alumiiniumskulptuurist koosnev “Earth Potential” avatakse New Yorgi Linnavalitsuse ees pargis 22. juunil. See on Katja Novitskova suurim institutsionaalne soolonäitus Ameerika Ühendriikides ning üks New Yorgi kultuurisuve suursündmustest. Projekti tellija on rahvusvaheliselt tuntud Public Art Fund ning seda rahastab teiste hulgas New Yorgi Linnavalitsus. Park jääb avatuks novembri alguseni.

 

Eesti suurim kunsti erarahastuse institutsioon Outset Eesti toetab 2017. aastal uute kunstiteoste loomist rekordmahus nii Eestis kui välismaal. Outset Eesti on unikaalne kogu Eesti kultuurimaastikul kui suundanäitav eraraha organiseeritud platvorm, mis lisaks produktsioonile toetab kunstiteoste jõudmist avalikesse kogudesse.

 

Outset Eesti on oma tegutsemise ajal kokku toetanud 11 suurproduktsiooni teostumist – lisaks ülalmainitutele veel Jaanus Samma, Paul Kuimeti, Marge Monko, Kris Lemsalu ja Piibe Kolka suuremahulisi projekte dokumentaalfilmidest biennaaliprojektideni.

 

Outset Eesti on Eesti Kaasaegse Kunsti Arenduskeskuse (EKKAK) poolt koos Eesti ettevõtjatega loodud kunsti erarahastuse platvormi Outset Contemporary Art Fund Eesti filiaal, mis kuulub 8 riigis tegutsevasse rahvusvaheliste kunstipatroonide võrgustikku. Eesti haru asutati 2015. aastal ning Outseti peamine eesmärk on toetada uute kunstiteoste loomist ja nende jõudmist avalikesse kogudesse.

 

VES/EKKAK

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo