Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Maikuu eesti hääl

Foto: Eesti Hääl

 

Juba teist aastat järjest viis kohalik rahvatantsutrupp Estonian Folks läbi vahva tantsupäeva Londoni kesklinnas. Seekord külastati suurimaid vaatamisväärsusi ning pakuti erinevates kohtades  pealtvaatajatele tantsulisi etteasteid ja ühistantse, kirjutab värske Inglismaa eestlaste ajaleht Eesti Hääl.

 

Rahvusvaheline tantsupäev Londonis algas südapäeval tantsijate kohtumisega Westminsteri silla lähedal. Nende teekond nägi ette liikuda mööda South Banki, Thames’i jõe lõunakallast, ü̈letada Golden Jubilee sild ja läbida tuntuimad Londoni väljakud: Trafalgari väljak, Leicesteri väljak ja Piccadilly Circus’i väljak; seejärel suunduda mööda kuulsat Regent’i tänavat The Mall peateele, mis ü̈hendab kuninganna Elizabeth II lossi ja Triumfikaari Trafalgari väljaku servas.

 

Lustlikult hakkasid tantsuhuvilised kell 13.00 liikuma. Tantsiti mitmetes paikades: London Eye juures, Whitehall’i Aias Embankmentil ja Buckinghami palee lähedal olevas Saint James'i pargis, kuhu jõuti kella viie paiku.

 

Sündmusest võtsid osa Londoni Eesti Seltsi rahvatantsijad, külalised Eestist, Poolast ja Ungarist ning ka mitmed pealtvaatajad, kelle kõigi päritolu kahjuks ei jõudnud välja selgitada.

 

Pidustusega ühines ka Eesti Tantsuagentuuri juht Raido Bergstein, kes ühtlasi on ka Eesti Tantsukunsti ja Tantsuhariduse Liidu juhatuse liige. Ülimalt tore oli vahetada muljeid välisrühmade tegemistest. Nimelt on Raido Oslo segarahvatantsuru ̈hma Viikingid juhendaja ning ta käib kord kuus neile tunde andmas.

 

Üheskoos tantsiti Eesti pärimustantse, sealhulgas reilenderit, kaerajaani, kikapuud.

 

Eesti Rahvatantsu ja Rahvamuusika Seltsi iga-aastase konkursi jaoks toimus ka Oige ja vasemba töötuba. Äraõpitud tants filmiti ja on nähtaval Youtube’is.

 

"Tõeliselt meeldejääv ja meeleolukas päev", kirjeldab vaimustunult Estonian Folks eestvedaja Marje Remmet. "Mulle nii meeldivad hetke ajel esitatud etteasted. Neis on siirust ja tahet esitada just antud olukorras teatud tantsu. Kindlasti ei jää meil see viimaseks korraks tulla vahelduseks treeningsaalist tiibu sirutama ja enda loovust proovile panema."

 

Marje Remmet

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo