Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Rahvusraamatukogu 6.korruse näitusesaalis avatud näitus "Sissevaade Neeme Järvi loomingulisse arhiivi" on pühendatud maestro 80. Sünnipäevale ning annab ülevaate tema orkestritest ja aastatepikkusest kontserditegevusest maailmas.

 

Väljapanekus on nii kavalehti, plakateid, ajalehtede väljalõikeid, fotosid, raamatuid ja heliplaate kui ka õnnitlustelegramme, aukirju, tänukaarte ning austajate koostatud nn fännialbumeid.

 

Koostöö maestro ja Rahvusraamatukogu vahel sai alguse juba 1992. aastal, kui Neeme Järvi kinkis raamatukogule pea kõik selleks ajaks salvestatud ligi 200 CD-d. Sealt alates on maailma ühe enim salvestanud dirigendi heliülesvõtted jõudnud ka Rahvusraamatukokku.

 

Näitusel on võimalik kuulata nendest valikut ja vaadata kontserdisalvestiste DVDsid. Lisaks ekspositsiooniga tutvumisele saab ka mängulistes tegevustes teadmisi proovile panna.

 

Näituse koostasid Katre Riisalu, Nansi Leppik, Kaja Loel ja Rena Tüür Rahvusraamatukogu kunstide teabekeskusest.

 

Näitus avati pidulikult muusikaga 1. juunil.

 

Avamist saatis Tallinna 21.Koolis 3. klassis õppiv noor dirigent Kasper Joel Nõgene omakoostatud 3A klassi orkestriga Lydia Rahula juhendamisel.

 

Näitus jääb avatuks 17. juunini 2017.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo