Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Pianist Hando Nahkur jõudis tihedas võistlussõelas  Rahvusvahelise Franz Liszti  Klaverikonkursi 24 veerandfinalisti hulka.
Võistlusel soovis osaleda rohkem kui 200 noort pianisti kogu maailmast.  Eelvoorudele, mis toimusid Shanghais, Moskvas, Utrecht’is ja New York City’is, kutsuti 69 pianisti, kellest valiti veerandfinaali 24.
Rahvusvaheline Franz Liszti Klaverikonkurss (Franz Liszt International Piano Competition) korraldatakse Hollandis Utrechtis iga kolme aasta järel ning  kuigi alles järjekorranumbrilt 9., on tegemist maailma ühe kõige prestiizhsema klaverikonkursiga. Võistlus on ka kuulus selle poolest, et pakub noortele muusikutele põhjalikku erialast toetust. Nagu nimigi ütleb, mängitakse siin võistlusel ainult Liszti muusikat.
Hando Nahkuri sõnade kohaselt andis ta eelvoorus parima, aga kuna võistlejaid oli nii palju, ei  osanud ta midagi loota.  “Aga ime juhtus ja sain top 24 hulka. See konkurss Euroopas on sama suur sündmus nagu Cliburni konkurss Ameerikas, mistõttu esimese 24 hulka saada on juba suur võit ja tunnustus,“ rõõmustab Hando Nahkur.
9. Rahvusvaheline Fr. Liszti Klaverikonkurss toimub Utrechtis järgmise aasta märtsikuus.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo