Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

XII noorte laulupeo “Mina jään” kunstiline toimkond valis välja kaheksa suvisel peol kõlavat laulu, millest avalikul hääletusel ühe väljavalitu saadavad EstCube ja TTÜ Mektory oma satelliitidega kosmosesse.

 

Suvel noortepeol kõlavast 44 palast valis kunstiline toimkond välja kaheksa eriilmelist lugu, mille hulgas  on nii laulupidude klassikat kui ka sel suvel esmakordselt kõlavat uudisloomingut. “Nüüd palume, et inimesed oma sõna sekka ütleks ja oma lemmiku poolt hääle annaksid. Selleks tuleks lood läbi kuulata ja mõelda, milline neist võiks kaugetele galaktikatele kõige kaunimal viisil Eestist pajatada. Kosmoses pole ju keegi meist ega meie muusikast midagi kuulnud, mistõttu sobib kosmoselauluks suurepäraselt nii vana ja armastatud laulupeolaul kui ka suvise noortepeo tarbeks loodud uudislooming,” ütles XII noorte laulupeo peadirigent Heli Jürgenson.

 

Oma hääle saab lemmikloole anda kuni 25. maini XII noorte laulu- ja tantsupeo kodulehel aadressiga www.laulupidu.ee. Iga laulu juures on lühike tutvustus, mille on kirjutanud noor dirigent ja helilooja Rasmus Puur.

 

Kui valik on tehtud, salvestatakse Eesti rahva lemmiklaul satelliitide ESTCube 2 ja TTÜ100 mällu ning lennutatakse 2018. aastal avakosmosesse. “Kuna vaakumis helilained ei levi, siis laul küll otseselt kosmoses ei kõla. Küll on võimalik digitaalsel kujul seda uuesti vastu võtta satelliitside kaudu ning seeläbi taasesitada,” ütles ESTCube 2 projektijuht Kadri Bussov.

 

TTÜ Mektory satelliidiprogrammi juhi Rauno Gordoni sõnul teevad satelliitide meeskonnad EV100 programmi raames koolidele üle Eesti ka töötubasid, mille tulemusel ehitatakse satelliitside vastuvõtjad. “Nendega on võimalik laulupeo kosmoselaul maa peal olles kinni püüda ning taasesitada,” ütles ta. Laulude lennutamine kosmosesse on Eesti satelliitide kingitus Eesti rahvale EV100 programmi raames.

 

http://2017.laulupidu.ee/aita-valida-kosmoselaulu/

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo