Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

362548hcf3at27

3. mail etendub Ameerika Rahvusgaleriis Eesti kunstniku Valev Laube kureeritud muusika- ja  tantsuüritus "Tonality of Culture".

 

Võrumaalt pärit, kuid New Yorgis elav kunstnik Valev Laube esitleb mai alguses oma äsja valminud kunstiprojekti "Tonality of Culture" Ameerika Rahvusgaleriis. Projekti eesmärk on esitleda Ameerika publikule Eesti kultuuri eri toone läbi liikuvate videoanimatsioonide ja muusika.

 

Esitusele tuleb nii vanemaid kui ka tänapäevaseid pärimusmuusika palasid. Teosed tähistavad Eesti praegust loomingulist vabadust, mis on inspireerinud artiste mõtlema Eesti kultuuri ja traditsioonide tähendusele.

 

"Okupatsioonijärne aeg on andnud artistidele vabaduse taasavastamaks Eesti kultuuri läbi  arhiivilindistuste, väliseestlaste kogukondade kui ka teiste kultuuride;" sõnas Laube ja lisas, et esimest korda üle pika aja võivad eestlased vabalt ja uhkelt oma kultuuriga tegeleda ning uuesti mõelda sellele, mida tähendab olemaks eestlane. "Kuidas vanad Eesti traditsioonid sobituvad uudsesse Eesti kultuuri ja rahvuslikku konteksti.“

 

Koostöös New Yorgis elava eestlannast tantsija ja koreograafi Diina Tammega luuakse mitmetahuline elamus läbi tantsu, pildi ja muusika.

 

Kontserdil astuvad üles Valev Laube (viiul, visuaalid), Diina Tamm (tants, koreograafia), Evan Basta (vioola), Reid Zuckerman (kitarr) ja James Koroni (tants).

 

VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo