Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Valmiv näitus läheb tuurile Ameerika suurlinnadesse

 

Okupatsioonide muuseum kuulutab välja joonistusaktsiooni “Tule Eesti ajaloosaadikuks” ning kutsub lapsi ja noori joonistustega kõnelema Eesti lugu.


Parimate piltide esitajaid premeeritakse elamuslike auhindadega ning väljavalitud tööde autoritel on võimalus olla Eesti saadikuks maailmas. Pildid eksponeeritakse rahvusvahelisel rändnäitusel, mis tähistab Eesti 100. juubelit Euroopa ja Põhja-Ameerika suurlinnades.


Okupatsioonide muuseum kutsub kõiki lapsi ja noori juba varakult valmistuma Eesti 100. sünnipäevaks ja selle tähtsa sündmuse vääriliseks tähistamiseks oma jõud ühendama. Eesti lugu on eestlaste ja siin elavate inimeste lugu ning muuseum kutsub kõiki selle loo jutustamises osalema. Nüüd tuleb välja otsida värvipliiatsid, markerid või vesivärvid, panna oma loovus proovile ning saata muuseumile oma pilt Eesti ajaloost. Joonistusaktsioonis ootame osalema kõiki – lasteaialastest gümnasistideni välja. Joonistusi võivad inspireerida järgmised teemad: Eesti 100 aasta suurkujud, minu nägemus Eesti ajaloosündmusest, kõige olulisem hetk Eesti ajaloos.


Valitud tööd lisatakse Eesti 100. juubeliaastat tähistavale rändnäitusele, mis külastab 2018. aastal Põhja-Ameerika  suurlinnu, sealhulgas San Franciscot, Washingtoni, Bostonit ja Torontot. Näituse eesmärk on näidata Eestit vaatamata oma väärikale vanusele uudishimuliku, arengujõulise, loomingulise ja nooruslikuna. Näitus keskendub eestlaste visadusele, mis on viinud Eesti 21. sajandil tehnoloogiliste lahenduste lipulaevaks. Rõhutades nooruslikku loomust kaasame näituse tegevusse lapsi ja noori ning toome esile nende nägemuse Eesti minevikust, olevikust ja tulevikust.


“Joonistamisaktsioon annab sõnaõiguse lastele ja noortele avaldada ajaloo kohta arvamust ning panna paberile oma nägemus 100-aastasest Eestist. Tänapäeva muuseum peab olema rohkem avatud ja kaasama erinevaid ühiskonnagruppe. Selle aktsiooniga oleme võtnud tähelepanu alla noorema põlvkonna. Samuti on see ideaalne võimalus õpetajatele integreerida erinevaid õppeaineid, näiteks kunsti, kirjanduse ja ajaloo tunde,” lisas muuseumi rändnäituse projektijuht Keiu Telve.


Joonistamisaktsioonis osalemiseks tuleb saata vabas tehnikas ja suuruses töö Okupatsioonide muuseumisse, aadressile Toompea 8, 10142, Tallinn. Töid oodatakse 1. maini.  Parimad tööd ja ajaloosaadikud kuulutatakse välja sama kuu lõpus. Lisainfot joonistusaktsiooni kohta leiab muuseumi kodulehelt ja Facebooki lehelt.


Rändnäitus valmib koostöös EV100-ga.

 

Lisainfo: Keiu Telve
Rändnäituse projektijuht
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo