Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

valgemaeKadri Napritson Acuna ja Uno Habakukk (taga) NY Eesti Kultuuripäevade korraldusmeeskonnast külas Mare ja Mardi Valgemäe juures. Foto: Siiri Lind

 

Pühapäeval, 26. veebruaril külastasime koos Siiri Linnu ning Uno Habakukega Eesti Kultuuripäevade isa, Mardi Valgemäed ning tema abikaasat Mare Valgemäed. Kui üldse on olemas need hetked või olukorrad, mis panevad meid tundma, et teeme õiget asja ülla eesmärgi nimel, siis see juhtus minu elus just sel päeval.


Mõni aeg tagasi viis tee mind kokku proua Mare Valgemäega. Nimelt kuulsin, et tal on Kultuuripäevadega seotud materjale kogutud läbi aastate ning tahtsin neid uurida. Mitte aga ei teadnud ma siis, et tema abikaasa Mardi ongi Kultuuripäevade idee algataja ning esimeste kultuuripäevade korraldaja New Yorgis 1970ndal aastal. See tunne, mis mind valdas peale päeva veetmist nende kodus raamatuid vaadates, lugusid kuulates ning kultuurist rääkides, oli üks emotsionaalsemaid ning siiramaid päevi üle pika aja.


Kuigi Kultuuripäevade korraldamise algusaasta (1970) oli nii poliitiliselt kui ka demograafiliselt täiesti teine aeg, on Kultuuripäevade missioon jäänud samaks – hoida eesti kultuuripärandit ning kanda seda edasi uues generatsioonis ning ka nende järeltulijates.


valgemae2Vasakult: Uno Habakukk, Kadri Napritson Acuna ja Siiri Lind valivad Mardi ja Mare Valgemäe kogutud kultuuripäevade arhiivist materjali näituse jaoks.

 

“Kui Kultuuripäevadel õnnestub äratada meie noorsoo hulgas huvi eesti vaimuvara vastu, oleme rikastanud õhkkonda, mis on hädavajalik loova töö jätkamiseks. Nagu elu ise, ei seisa ka ühe rahva kultuur paigal. Ta kas kasvab ja areneb või kuivab kokku, kängub ja haihtub. Peame rakendama kõik oma oskuse ning võimed, et vältida viimast alternatiivi,” Mardi Valgemäe kommentaar Kultuuripäevade eesmärgist ajalehes KultuuriSide, märtsis 1970.


Tahan tänada kogu  südamest Mare ning Mardi Valgemäed, kes meid vastu võtsid ning laenasid Kultuuripäevade jaoks materjale alates aastast 1970. Kogutud materjalidest kokku pandud näituse avame Kultuuripäevade raames Eesti Majas.


Kui ka Teie tahate aidata kaasa selle imelise traditsiooni, New Yorgi Eesti Kultuuripäevade säilitamisele, külastage meie lehte https://www.estonianculture.org/donate ja annetage juba täna! Iga annetus, suur või väike, loeb!

 

Kadri Napritson-Acuna


Kultuuripäevade peakorraldaja

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo