Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Saaremaa Orissaare vallavanem Aarne Põlluäär ja Eesti Meremuuseumi direktor Urmas Dresen allkirjastasid 29. septembril koostööleppe, millega seati paika Eesti vanima laevavraki ehk Maasilinna laeva eksponeerimise tingimused Tallinna Lennusadama vesilennukite angaarides.

Koostööleppe järgi on Orissaare vallal õigus deponeerida Maasilinna laevavrakk oma leiukohta tagasi, kui valda on välja ehitatud sobivad ja kohased tingimused selle väärikaks eksponeerimiseks, teatas meremuuseum BNS-ile.

Maasilinna laevavrakki hakatakse transportima Tallinnasse oktoobris, et alustada renoveerimistöödega laeva heaks säilimiseks ja ekspo-neerimiseks.

Maasilinna laevavrakk on Eesti ajaloolistest laevadest seni vanim, mis leitud.

Vraki avastasid meremuuseumi allveearheoloogiaklubi "Viikar" sukeldujad Väikese Väina kaldal asuva keskaegse Soneburgi ehk Maasilinna ordulossi välisreidi vetest 1985. aastal.  Kaks aastat hiljem toimetati vrakk kaldale. Samasse Illikulaiule püstitati ka ajutine ehitis, mille otstarve oli vrakile kaitse ja konserveerimistingimuste tagamine. Esialgne uurimine on tuvastanud, et alus oli suure tõenäosusega ehitatud Saaremaal 1550. aasta paiku. Ehituslikult võib alust pidada väga sarnaseks Soome haaksi või Rootsi haxe tüüpi transpordilaevaga.

Järgmisel aastal avatav Lennusadam ühendab tervikuks maailmas ainulaadses raudbetoonkoorikehitises esitletud ajaloolise mere-tehnika ja kolmetasandilise eskpostitsiooni.

BNS

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo