Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eelmisel sügisel valiti eesti kirjanik, tõlkija ja kriitik Kätlin Kaldmaa rahvusvahelise kirjanikke ja teisi loomeinimesi koondava PEN Internationali uueks välissekretäriks. PEN-klubi asutati Suurbritannias 1921. aastal ja selle Eesti sõsarorganisatsioon 1928. aastal, nõukogude võimu ajal tegutseti edasi paguluses. Eesti PEN-Klubi tegevus katkes viimaks 15 aastaks, kuni see 2010. aastal taasasustati.


7. oktoobri kultuurilehes Sirp ilmus pikem usutlus Kätlin Kaldmaaga, kus ta muuhulgas ütles, et tänapäeval on asi klubist väga kaugel.


Kätlin Kaldmaa: “Kui PEN - Poets, Essayists, Novelists - alustas 1921. aastal tõepoolest kirjanikke koondava klubina, siis juba kolmekümnendatel alustati laiaulatuslikku tegevust sõnavabaduse kaitsel, nii et tänapäeval on asi klubist väga kaugel. Praegu räägime keskustest, PEN on ülemaailmne keskusi ühendav kirjanike organisatsioon.”


Kätlin Kaldmaa sõnul on välissekretäri ülesanne PENi keskuste suhtluse koordineerimine ning kirjanike, ajakirjanike, tõlkijate ja kirjastajate nõustamine, kui vaba sõna on ohtu sattunud. PENi heaks töötab ka kaks juristi.


Rahvusvahelise PENi president on praegu mehhiko-ameerika kirjanik Jennifer Clement, kes on esimene naispresident organisatsiooni ajaloos.


Kätlin Kaldmaa on olnud 2010. aastast saadik Eesti PENi president.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo