Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

viirpaluKristinaviirpalu.com

 

Moelooja Kristina Viirpalu ateljees Tallinna vanalinna käib lähinädalatel pea ööpäevaringne töö. Detailsed tikandid ning peened lõiked peavad valmis saama hiljemalt 9. veebruariks, mil disainer pakib kokku kaheksateist uhiuut kostüümi ning võtab suuna esmalt New Yorgi, mõned nädalad hiljem moepealinna Pariisi poole.


Viirpalu on tegemas ajalugu, olles üks vähestest Eesti moeloojatest, kes esitleb oma loomingut moemaailma tippsündmustel – New Yorgi ja Pariisi moenädalatel.


Kollektsioon, millega ta New Yorki ja Pariisi Eesti moekunsti tutvustama läheb, kannab nime Viivi. "Selle kollektsiooni nimi on Viivi ehk siis põline Eesti nimi,“ ütles ta ja lisas, et samas viitab see kaudselt ka sõnale vivii ehk elama. "Kollektsioon räägib ikkagi sellest samast Eesti naisest, kes elab oma mereäärses piirkonnas ja peab elama üle kõik rasked perioodid, oodates merelt mehi,“ sõnas moelooja ja selgitas, et kui mehed ei tule tagasi, siis peab ise merele minema ja võrgud ära parandama. "Seetõttu ma kasutangi materjali, mis viitab kalavõrgule.“


Kristina Viirpalu brändi KV Couture üheks firmamärgiks ongi kujunenud käsitsi kootud Haapsalu pitsi kasutamine, tänu millele maksab üks tema loodud õhtu- või pruutkleit umbes 4000 eurot. Disaineri enda sõnul peaks kleidi hinnad olema oluliselt kõrgemad. "Kümme kuni viisteist tuhat oleks täiesti loogiline hind sellise käsitöö mahu eest, seda enam, et antud hetkel teeme me neid unikaaleksemplaridena.“


42-aastane Kristina Viirpalu on oma moemajast unistanud nii kaua kui ennast mäletab. Lapsena veetis ta tunde Antslas oma ema ja vanaema õmblusateljees. "Suures osas ma siiski korjasin põrandalt nööpnõelu ja harutasin õmbluseid lahti, sest lähemale mind ei lastud, kuna mul ei olnud piisavalt püsivust,“ nentis ta ja tõdes, et tegelikult pole tal siiani püsivust, et ise midagi õmmelda. "Minul on samas kompositsioonitaju.“


Kristinal on õppinud tegelikult hoopis koreograafiks, hiljem omandas ta rõivaala korraldamise eriala, samuti on tal Kunstiakadeemias pooleli ehtekunsti magistriõpingud. 2006. aastal avas ta oma isikliku moeateljee. Tänaseks on tema loomingule fänne kogunenud sadu, muuhulgas kandsid tema kleite presidendi vastuvõttudel endine esileedi Evelin Ilves ja ekspeaministriproua Luisa Värk. Kahel aastal kandis Kristina kleite ka Soome presidendivastuvõttu modereerinud saatejuht.


Kristinal on tõsine plaan teha moenädalate kaudu oma looming tuntuks Eestist väljaspool. Läbimurre mujal on tema sõnul elulise tähtsusega, arvestades, et Eestis on jätkusuutlikku kõrgmoeäri pidada äärmiselt keeruline – küsimus pole Viirpalu sõnul isegi klientide arvus. "Küsimus on hoopis selles, et meie töö on niivõrd mahukas ja kallis, et siin lihtsalt teatud hinnaklassi ei saa enam ületada,“ sõnas ta.


Hetkel peetaksegi Kristina Viirpalut üheks vähestest, kes Eestis tõelist haute couture´i ehk kõrgmoodi toodab. See tähendab, et tema tööd sisaldavad erakordselt suures mahus käsitööd.


Refereeritud ETV “Pealtnägija” saatest


menu.err.ee

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo