Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

linalakkMe kõik teame, et lina (flax) on hele ja et sealt tuleb heledapäise inimese kohta kirjeldus linalakne (juus kui lakk – hobuselakk, tukk).

 

Aga kas te seda teadsite, et juba ammusel ajal peeti edevuselaata ja kui vaja, võeti ilu nimel kasutusele ka abi(petu)vahendid nagu juuksepikendused.

 

Puhta tänapäev ju! Eesti Vabaõhumuuseumi Kuie koolimajas peetud õpitunni "Kuda rahvas, nõnda rõivas" käigus näitas Mari-Liis (suur inimene fotol), et muuseas punuti linalõimest ka palmikuid, mida naine võis eemaldada peast enne sängi ronimist!

 

Mõnele linalaksesse armunule võis see abielujärgselt omajagu ehmatust tekitada küll. Kaarli kooli 1. klassi tüdruku Mete näitel on näha, et linalaka ehtsust tasub alati lähemalt uurida. Ehe, mis ehe – puhta oma põlla päält.


Foto ja tekst:


Riina Kindlam, Tallinn

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo