Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Baltic Heritage Network korraldab koostöös Eesti Arhiiviga Ühendriikides 30. oktoobril 2010 algusega kell 2 pl New Yorgi Eesti Majas väliseesti kultuuripärandi infopäeva.

Mittetulundusühing Baltic Heritage Network (BaltHerNet) loodi 2008. aasta jaanuaris arendamaks koostööd Balti diasporaa kultuuriväärtusi koguvate ja uurivate riiklike ja eraasutuste, rahvaühenduste ja organisatsioonide vahel eesmärgiga tagada diasporaa kultuuriväärtuste säilimine, uurimine ja avalikkusele kättesaadavus. Organisatsioon korraldab suvekoole ja konverentse, arendab välisbalti arhiivi-infot koondavat veebiportaali www.balther.net ja koordineerib erinevaid koostööprojekte. Selleks, et ergutada võõrsil elavaid eestlasi oma ajaloopärandiga aktiivsemalt tegelema, korraldatakse infopäevi väliseesti kogukondades. Taolised üritused on nüüdseks toimunud Stockholmis, Peterburis, Hamburgis, Torontos ja Petroskois. New Yorgis tutvustavad Eesti mäluasutuste esindajad BaltHerNet-i tegevust ja portaali www.balther.net, väliseesti arhiivi- ja raamatukogusid diasporaakogukondades ja kodumaal, teemakohaseid andmebaase ja uurimistööd. Samuti tuleb juttu Väliseesti Muuseumi (VEMU) loomise plaanidest Torontosse. Esinevad Tiiu Kravtsev Eesti Riigiarhiivist (Tallinn), Merike Kiipus Eesti Kirjandus-muuseumist (Tartu) ja Piret Noorhani Eesti Õppetöö Keskusest (Toronto). Eesti Arhiiv Ühendriikides tutvustab oma töid ja tegemisi. Elizabeth Haven Hawley Immigratsiooni Ajaloo Uurimise Keskusest räägib aga sellest, mis on saanud Minneapolisse saadetud Lake-woodi eesti arhiivikogudest. Ettekannetele järgneb diskussioon. Tule ja osale! Ürituse läbiviimist toetab Rahvuskaaslaste programm. Info ja kontakt: Piret Noorhani Eesti Õppetöö Keskus Tartu College, 310 Bloor St W, ON M5S 1W4, Toronto t. 416 925 9405

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo