Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Pärast õnnestunud juubeliaasta tegevust  ja suvepuhkust avas NY Eesti Naiskoor oma sügishooaja lauluõdede kogunedes 8. septembril 2010 Eesti Majja lühikeseks aastakoosolekuks ja harjutuseks.

Koosolekut juhatas Marianne Vanaselja. Koori esinaine Eha Brownell esitas tegevusaruande sujuvalt kulgenud juubeliaastast:

Hubane kohvilaud koos külalistega leidis aset 3. veebruaril. Endine kauaaegne esinaine Liidia Keerd oli saatnud tervitusi. Koori-vanem andis lauluõdedele väljateenitud aastamärgid ja kuulati lühiülevaadet NYE Naiskoori 60 aasta tegevuse ajaloost.

 

Pidulik juubelikontsert toimus väga tormisel 13. märtsikuu päeval siiski suurearvulisele publikule. Kontsert oli pühendatud koori armastatud heliloojale Helen Tobias Duesbergile. Endistest koorijuhtidest alustas Valdeko Kangro kontserti palvusega ja Maaja Roos esines solistina ja juhatas ka hiljuti lahkunud helilooja Helen Tobias Duesbergi kavasolevaid laule. Saali kaunistus oli E.V. peakonsulaadi poolt. Oli lilli, oli tervitusi ja tore koosviibimine.

15. mail toimus Eesti Majas NY Eesti Mees- ja Naiskooride ühine aastapäeva juubelipidu, mis oli hoogne, lauluderikas ja jättis rõõmsaid mälestusi osavõtjatele.

23. mail esines NYE Naiskoor Lakewoodi Eesti Pühavaimu kirikus vaimuliku kontserdiga saades väga hea vastuvõtu.

Lõpetuseks tänas esinaine kõiki suure panuse eest eelneva kooriaasta tegevusse ning Aime Andrat koori 60 aasta ajaloo kokkuvõtte eest.

Majandusaruanne puudujäägiga kahjuks ei olnud rõõmustav.

Koor valis tagasi eelnenud juhatuse: Esinaine - Eha Brownell, abi - Irene Kuhn, kirjatoimetaja - Selma Reinpõld, laekur - Marianne Vanaselja, koorivanem - Epp Vinkman. Koorijuhiks on edasi Andrejs Jansons, abikoorijuht - Mall Kiil. Revisjonikomisjon - Mall Kiil, Juta Roosaare ja Epp Kotkas Hardy. Toetavliikmete kontaktisik – Eha McDonnell.

Kooril on ees sügiskontsert Lakewoodis. Nagu tavaliselt, etteasted NY Eesti Haridusseltsi jõulupuul, Vabariigi Aastapäeva aktusel, kevadkontsert ja mõningad alles paika panemata esinemised.

Järgnes häälte lahtilaulmine ja esimene proov.

Viimased teaduslikud uurimused näitavad, et laulmine on pingeid vabastavalt tervislik. Laul teeb rinna rõõmsaks, eriti, kui see kõlab meie oma emakeeles.

Soodustamaks nooremate kooriga liitunute osavõttu, otsustati alustada harjutustega pool tundi hiljem.

NYE Naiskoor ootab kõiki laululembelisi harjutustele kolmapäeviti 6:30 õhtul.

Aime Andra

 

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo