Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

tuluFoto: Siiri Lind / VES

 

tulu22016. aasta talvel moodustasid kuus Idaranniku eesti kooli – Lakewood, Boston, New York, Philadelphia, Connecticut ja Washington D.C. – ühiskoori, kuhu kuulub üle 60 lapse vanuses 6-13 eluaastat. Koorijuhtideks on suurte kogemustega dirigendid Maaja Roos, Leena Sirp ja Holly Miller Vesilind.

 

Laulukoori siht on läbida konkurss ning jõuda 2017. aastal toimuvale Noorte Laulu- ja Tantsupeole Tallinnas.


Tänaseks on lapsed saanud kokku ühisteks lauluproovideks juba kolm korda - mai alguses New Yorgis, kus lapsi tervitas ka EV peaminister Taavi Rõivas, Pärimuspäeval Lakewoodis ning kolmepäevases laululaagris Long Islandi Suvekodus.

 

Ülejäänud aja laulavad lapsed oma koolides ja harjutavad igapäevaselt ka kodus, sest laule on palju ning sõnad on rasked eriti neile, kelle koduseks keeleks on inglise keel.


Lapsi ootab veel ees mitu ühist proovi ning esinemist nii New Yorgis kui ka Washington D.C.-s.  Loodame, et koos laulurõõmuga kasvab lastel ka armastus oma teise isamaa ja teise emakeele vastu ning ühiselt suudame hoida eestluse jätkusuutlikkust USA-s.


Kuna tegemist on äärmiselt suure ettevõtmisega, mis lisaks ajakulule nõuab osalejatelt ka suuri väljaminekuid, siis oleme loonud fondi, mis aitaks kulusid katta.

 

Annetusi meie lastekoori jaoks saab teha Eesti Kultuurfondile Ameerika Ühendriikides (www.estonianculture.org). Koori on toetanud juba Eesti Üliõpilasfond USA-s ning Kalevi šokolaadi ning eesti leiba vahendav firma Amest.


Kõiki muusikahuvilisi kutsume 23. oktoobril kell 1 New Yorgi Eesti Majja tulukontserdile. Esineb USA Idaranniku Lastekoor Laulurõõm ning Lakewoodi ja Washingtoni eesti koolide lapsed kandlemänguga. Sissepääs on annetuse alusel.


Merike Barborak

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo