Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Noor laulja Uku Suviste sai Jūrmalas, Lätis toimunud lauluvõistlusel Uus Laine kolmanda koha.

Konkursi võitis armeenlane Sona Shahgeldyan, teiseks tuli Tatjana Širko Ukrainast.

Jūrmala lauluvõistlus on väga populaarne Venemaal ja mõnel pool mujal endise Nõukogude Liidu riigis. Tänavu kandideeris finaali üle 12 000 noore laulja, kellest finaalvõistlusele valiti 17 õnnelikku.

Jūrmalas on varem eesti lauljatest esikoha saanud Kare Kauks 1987. aastal ja Erich Krieger aasta hiljem. Hedvig Hanson aga näiteks lahkus 2002. aastal enne viimast esinemist.

Uku Suviste enda sõnul oli osalemine lauluvõistlusel üks arendavamaid perioode tema lauljakarjääris. Ta möönis, et oleks huvitatud koostööst ka vene muusikaprodutsentidega.

"Ma ei saa öelda, et ma mingi produtsendiga oleks rääkinud või koostööd arendanud, aga ma usun, et selline lauluvõistlus potentsiaalselt võiks mõne sellise võimaluse anda," ütles ta.

2006-2007 täiendas Uku Suviste end Ameerikas Berklee Muusikakolledzhis laulu ja muusikaproduktsiooni alal, esinedes muuhulgas ka ameerika eestlastele.

VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo