Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Eesti Televisioon (ETV) on alustanud draamasarja tootmist 1941. aastal küüditatud inimeste saatusest, võttegrupp sõidab uurimisretkele Siberisse juba sel suvel ning sarja esimene osa koos dokumentaalfilmiga võttegrupi retkest on kavas tuua televaatajateni küüditamise aastapäeval, 13. juunil 2011.

Küüditamisest rääkiva draamasarja tööpealkiri on «Siber» ning selle stsenaristid on Merle Karusoo ja Katrin Saukas, kelle ideed osutusid eelnenud konkursil kõige edukamateks. Võttegrupp sõidab Tomski oblastisse Vasjugani jõe piirkonda tänavu 26. augustist 10. septembrini, et käia läbi reaalsed tegevuskohad. Neil on kaasas ka üks sarja tegelaste prototüüpidest, praeguseks 80-aastane inimene.

Vasjugani jõe äärde rajatud Aipolovo lastekodus elasid paljude Virumaalt pärit juuniküüditatute lapsed, kelle isa oli oma perest enne Eestist väljasaatmist eraldi vahi alla võetud ja Nõukogude võimude poolt mõni aeg hiljem hukatud ning ema suri Siberis tavaliselt juba esimesel küüditamisjärgsel talvel nälga või külmetushaigustesse. Aipolovo piirkonnas on inimasustus praeguseks lõppenud ja Eestist ei ole seal arvatavasti viimase kümmekonna aasta jooksul mitte keegi käinud, ütles ETV lavastuslike saadete toimetuse juhataja Gerda Kordemets.

Võttegrupi tänavusuvisest Siberi-retkest valmib dokumentaalfilm. 12-osaliseks kavandatud draamasarja esimese osa stsenaarium valmib koos ülejäänud osade kondikavaga jaanuariks 2011 ning sarja esimene osa ja dokumentaalfilm jõuavad ETV eetrisse küüditamise aastapäeval, 13. juunil 2011, ütles Eesti Rahvus-ringhäälingu (ERR) juhatuse esimees Margus Allikmaa BNSile.

Kui kõik läheb plaanide järgi, on kogu sari ETV eetris sügisel 2012 ning selle lõplik eelarve, ligikaudu 10 miljonit krooni, peaks jääma samasse suurusjärku «Tuulepealse maaga», ütles ERRi juhatuse esimees. Sarja tootmist on juba esialgse 200 000 krooni suuruse arendusrahaga toetanud Kultuurkapital. «Rahvusringhäälingu üks kohuseid on taasjutustada ja lahti rääkida nii praegustele kui ka tulevastele põlvedele meie rahva ajalugu ning püüame selle kohuse täitmiseks leida toetusi ka teistest avalikest fondidest,» märkis Allikmaa.

VES/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo