Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

lakewood1Lakewoodi Eesti Kooli rõõmus pere läheb ärateenitud suvepuhkusele.    Foto: Külli Rannamäe

 

Kogunesime Eesti Majja pühapäeval, 22. mail. Külalisi võttis vastu väga nägusalt dekoreeritud lava ja maitsekalt kaunistatud lauad. Avasõnana tervitas Ühingu esinaine Helica DeShaw kõiki külalisi ja kutsus kõnepulti koolijuhataja Külli Rannamäe, kes teatas, et käesoleval aastal osales koolis 14 last. Õpetajateks olid veel Helica DeShaw ja Monica Perry, lauluõpetaja Ülle Bucholz, klaverisaatja Luule Prima ja tehniliste küsimuste abimeheks Raivo Reinup, kes ka kõik olid otseselt rakendatud kava läbiviimisega.


Õpetajad ja lapsed olid palju vaeva näinud ja pähe õppinud küllaltki raskeid laule. Külalistel oli lust kuulata, kui hästi paljud segaabieludest võrsunud lapsed nii kohusetruult ja laitmatus eesti keeles laule esitasid.


Brianna DeShaw, Tom Vilja, Krista Puström, Annika ja Erik Perry, Mia ja Lisa Bucholz, Annika ja Aili Bucholz ning Martha Männik esitasid “Lauluga me lähme metsa” ja “Kevadel”, millele järgnes “Lillide” esinemine (Lia ja Lisa Bucholz ning Aili ja Annika Simonson) lauluga “Nuku hällilaul”.


Ülle Bucholzi kitarrihelide saatel laulsid kõik lapsed “Kodulaul” ja “Emake” ning “Emadepäeva laulu”. Tom Vilja esitas julgelt “Luuletuse emale”. Ülle Bucholz esitas kitarri saatel kaasahaarava “Ema, mu armas ja hea”, pälvides eriti tugeva aplausi. Kuueaastane Annika Perry mängis viiulil “Woodland Park”.


lakewood3Nukkude hällilaulu esitavad (vasakult) Mia Bucholz, Aili Simonson, Annika Simonson, Lisa Bucholz.    Fotod: Külli Rannamäe

 

Lakewoodi Eesti Kooli juures on muusikaõpetaja Ülle Bucholzi eestvedamisel kasvamas uus põlvkond kandlemängijaid. Krista Puström, Brianne DeShaw ja Annika Perry mängisid oma õpetaja juhatusel: “Õrn ööbik”, “Mullu mina käisin karjas” ja “Kevade”. Lavale astusid uuesti kõik lapsed, lauldes hoogsalt Ü. Bucholzi kitarri saatel “Krokodill” ja “Rikas mees”. Lõpetuseks oli Bucholz seadnud (nii sõnad kui viisi) “Merelapsed”, mis leidis publikult suurt kiitust. Klaverisaatja oli Luule Prima.


kanneldajadVasakult: Annika Perry, Krista Puström, Briana DeShaw, juhendajaks Ülle Bucholz

 

Koolijuhata tänas kõiki õpetajaid, saatjaid ja abistajaid ning jagas lilli ja vastavaid kingitusi. Emadele ja vanaemadele jagasid lapsed lillekimpe.


Ühingu esinaine Helica DeShaw tänas Külli Rannamäed tehtud suure töö eest ning kutsus kõiki Jaanipäevale ja Ühingu 70. aastapäeva rikkaliku eeskavaga juubelipidustustele Labor Day nädalalõpul. Kohalolijad jäid veel kauaks ajaks Eesti Majja nautima hubast õhkkonda ja jällenägemist tuttavatega koos lastevanemate valmistatud suupistetega. Köögis olid agaralt ametis Imbi Sepp ja karastavate jookide varustajaks Eerik Must.


Priit Parming

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo