Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Soome ajaloolane professor Seppo Zetterberg peab sellel nädalal Kuressaares Saaremaa suvekursustest osavõtjaile Eesti ajaloost loenguid.
Lisaks suvekursustele osaleb Zetterberg teisipäeval, 20. juulil Saaremaa Ooperipäevade ajal Turu Ülikooli Sihtasutuse ja Kuressaare linna ühisel suvisel Läänemere ajaloo seminaril Kuressaare linnateatris. Kuressaare linnavalitsuse pressiesindaja sõnul toimub seminar tänavu teist aastat ning seekordne teema on ?Hansaliidust gaasitoruni?.
Lisaks Seppo Zetterbergile esinevad tänavusel seminaril Euroopa Komisjoni presidendi nõunike rühma liige, suursaadik Matti Maasikas ja ka seekordse seminari idee algataja professor Jarmo Virmavirta.
Mullu oli seminaril teemaks Läänemere ümbruse ajalugu ja tulevik ning ettekannetega astusid publiku ette Soome pikaajaline suursaadik Moskvas ja Belgradis Heikki Talvitie, ajakirjanik-professor Jarmo Virmavirta ja kirjanik Jaan Kaplinski. Kuulajateks oli suur hulk Soomest, eeskätt Turust saabunud arvamusliidreid, alates Turu ülikooli rektorist, lõpetades Turu linnapea ja äriilma tipptegijatega.
Soome ajaloolane Seppo Zetterberg on koostanud mahuka ajalooraamatu "Eesti ajalugu", mis ilmus mullu novembris eestikeelsena raamatupoodidesse. Jyväskylä ülikooli üldajaloo professori Zetterbergi raamat on üks mahukamaid ülevaateid Eesti ajaloost alates kõige vanemast ajast kuni tänapäevani. Tegu ei ole lihtsalt soomekeelse väljaande tõlkega, vaid autor töötas eestikeelse trüki jaoks uuesti läbi kogu materjali ning täiendas seda oluliselt. Pärast 672-leheküljelise raamatu ilmumist eestikeelsena on sellest ilmunud mitu kordustrükki.
Aastail 1994-1996 Soome Eesti instituuti juhtinud Zetterbergilt on varem ilmunud muu hulgas teosed "Suomi ja Viro 1917-1919" (Soome ja Eesti 1917-1919) ja "Jüri Vilmsin kuolema" (Jüri Vilmsi surm) ning tema toimetatud raamat "Viro. Historia, kansa ja kulttuuri" (Eesti. Ajalugu, rahvas ja kultuur).
Seppo Zetterbergi “Eesti ajalugu” on müügil Vaba Eesti Sõna raamatupoes.
VES/BNS

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo