Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

3. juulil toimus Kilingi-Nõmmes indie-muusika festival "Schilling", mis võõrustas bände Eestist Austraaliani. Festival toimus juba neljandat aastat ning tõi selgi aastal kohale hulga ilusa muusika nautijaid nii Kilingi-Nõmmest kui mujalt Eestist.
Esimese esinejana lavale astunud sunshine poppi viljelev Bad Apples kõlas nagu kuuekümnendate vinüülplaat. Bändi solist Henrik Esse ei varjagi, et ta kodus ainult vinüüle kuulab ning et märgatav osa neist 60.-70. aastatesse kuulub.
Järgmisena rõõmustasid kuulajaid elektropoppi viljelev Malcolm Lincolni solist Robin Juhkental ja bassimees Madis Kubu, kelle omapärased tantsuliigutused kedagi külmaks ei jätnud.
Eestimaistele kollektiividele järgnesid põhjamaisemad esitajad Joose Keskitalo ja Kolmas Maa-ilmanpalo Soomest ning Je Suis Animal Norrast.
Esimene bänd, kes kuulajaid magnetina lava ette kiskus, oli eestikeelne 3Pead. Kui piknikukorvid õhtu hakul kokku pakitud, kutsus austraallastest koosnev Queen’s Head kõiki tantsima.
Veidi enne keskööd lavale tõusnud Opium Flirdi uimastavad helid panid mustrisse kootud kampsunites noormehed juba teises rütmis õõtsuma.
Ametliku kontserdi lõpetas neljast lõbusast noormehest koosnev Austraalia bänd Antarctica, mille kaks liiget tunnistasid, et teevad muusikat tüdrukute pärast, ülejäänud aga seetõttu, et nad teisiti ei saa.
Kes muusikast vahepeal väsis, võis aga väisata Maa-rin Mürgi ja Madli Mihkel-soni kokku pandud plakatinäitust Plakatimaja, mis oli avatud vaid festivali nädalavahetusel.
VES/EPL

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo