Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

feltAjaleht Postimees valis 2015. aasta inimeseks filmiprodutsent Ivo Felti. Edukate filmide "Mandariinid" ja "Vehkleja" tegija leiab, et head lood, mida filmikeeles edasi jutustada, on ise temani tee leidnud.


Ivo Felt on filmide "Mandariinid" ja "Vehkleja" produtsent. Postimehe peatoimetaja Merit Kopli sõnul on Eesti tänu nende filmide edule maailmas palju tuntust kogunud.


"See oli paras üllatus ja tekitab mõtteid, kas meie ala on nii oluline, et selliseid auhindu saada. Me päris elude päästmisega ju ei tegele," kommenteeris Felt pärast aasta inimeseks kuulutamist.


Auhinda vastu võttes jääb Ivo Felt ise tagasihoidlikuks öeldes, et valdkond, kus tema tegutseb, ei tegele päris elude päästmisega, kuid siiski on tal hea meel tunnustuse üle. Rääkides aga oma kahe filmi eduloost, tunnistab Felt, et tal on olnud ka õnne.


"Ma arvan, et minu kätte on juhtunud head stsenaariumid ja head filmitegijad. Tegelikult, kui palju üks produtsent ikka teeb, produtsent vaatab ja toimetab, aga tegelikult peab filmil olema hea stsenaarium, hea režissöör," sõnas Felt.


"Nii nagu "Mandariinid", jõudis ka "Vehkleja" Kuldgloobuste parima võõrkeelse filmi nominentide hulka. Võitjad selguvad juba 10. jaanuaril.


Mandariinide Oscari nominatsioon viis aga eelmisel aastal eestlased esimest korda Oscarite jagamise punasele vaibale. Kas "Vehkleja" jõuab lühinimekirjast nominentide hulka ja meil oleks taas punasele vaibale asja, selgub varsti. Felt jääb siin pigem tagasihoidlikuks.


“Nominentide hulka jõudmine on teoreetiliselt võimalik, aga praktiliselt väga keeruline," märkis Felt.


Mõlema eduka filmi puhul on olnud tegemist koostööfilmidega. Kui suur õigus on meil tegelikult neid filme Eesti filmideks nimetada? Felt leiab, et "Mandariinid" oli kahtlemata rohkem Eesti film, kuigi Gruusias räägivad kohalikud ikka, et see on nende film.


"Mulle see tõesti väga meeldib,  et filmi kõigi tegijate omaks peetakse. Vehkleja on küll teatavate parameetrite järgi Soome film," nentis filmiprodutsent. "Aga kuna ta räägib nii palju Eestist, on eestikeelne, Eesti näitlejatega, räägib Eesti lugu, siis ma küll ei peaks valeks, kui seda ka Eesti filmiks peetakse."


Ka 2016. aasta tuleb Felti jaoks töökas. Allfilmil on parajasti käsil Toomas Hussari uus film "Luuraja ja luuletaja".


"Selle me toome välja septembris, samal ajal arendame muidugi uusi projekte ka, aga tegelikult meie põhirõhk on praegu filmil "Luuraja ja Luuletaja"," rääkis Felt.


2014. aasta inimeseks kuulutati mullu 26. üldlaulupeo kunstiline juht Hirvo Surva.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo