Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

2. juunil toimus Tallinnas, ArtDepoo galeriis meeleolukas üritus. See tõi kokku suviselt tšillivaid erakordselt intelligentseid inimesi suviselt aromaatsete lillekimpudega, et õnnitleda kunstnik Jaanika Peerna’t tema isiknäituse avamise puhul.
Õnnitlejate hulgas oli näha lisaks rohketele kunstisõpradele Eestist ja Soomest ka külalisi USAst.
Jaanika on elanud-töötanud-õppinud ja õpetanud viimased 12 aastat New Yorgis ja see on tema esimene näitus Eestis peale 8-aastast pausi. Ja see näitus oli igat nendest 2920 päevast ootamist väärt. Jaanika koondas „Tuule ääre“ nimelisse näitusse oma viimase paari aasta joonistusi ja videoid  ning lõi spetsiaalselt ArtDepoo näituse jaoks kerge ja hapra valgusinstallatsiooni.
Jaanika ütleb ise oma tormiliste joonistuste kohta järgmist:
“Minu joonistused on õhu liikumise kaardistused, baromeetriks minu enda eri meeled.
Need kaardistavad tuult, mis tasane ja paitav, aga ka torme, millel jõud kõik inimloodud struktuurid Maa pealt pühkida. Sellises äärmuslikkuses on oma ilu, aga ka kergelt ärevust tekitav toon.
Õhust ja selle liikumisest saame tavaliselt teadlikuks ainult siis, kui õhk liikudes takistuse otsa satub või endaga midagi kaasas kannab (tuhka, tolmu, maju), muidu on see substants justkui olematu. Mulle meeldib mõelda, et mu joonistused on sündinud tänu sellele, et tuul jäi pliiatsi taha pidama ja liigutas seda paberil ringi.”
Artist talk ehk kohtumine kunstnikuga traditsiooniliste galeriiõhtute hubases atmosfääris toimub neljapäeval, 17. juunil kell 17, moderaatoriks Andri Ksenofontov
Erakorraline näituse lõpuüritus leiab aset kolmapäeval, 30. juunil kell 17 ArtDepoos. Selleks puhuks loob tantsija Oksana Titova spetsiaalselt koreograafia, mis hingab samas rütmis  Peerna näitusega.
Kui juunikuus Eestisse satute, oleks tore teid meie galeriis tervitada.
Näitus jääb avatuks 30. juunini ArtDepoo galeriis Tallinnas, Jahu tn. 12.
Lugege rohkem sellest näitusest ja vaadake Jaanika Peerna töid galerii kodulehelt: www.artdepoo.com

Olga Temnikova
ArtDepoo Galerii

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo