Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

arvo part juubelSünnipäeva varahommikul lauldi Arvo Pärt üles tema enda loodud lastelauluga "Mina olen juba suur". Maestro akna alla kogunesid õnne soovima Eesti filharmoonia kammerkoor, dirigent Tõnu Kaljuste, Arvo Pärdi keskuse töötajad ja paljud sõbrad ja austajad.

 

Arvo Pärdi sünnipäeva, 11. septembri õhtul kogunesid helilooja austajad ja lähedased Noblessneri valukotta, et ühiselt tähistada helilooja juubelit.


Võimsa aplausiga lõppenud kontserdile, kus ettekandele tulid Arvo Pärdi neli sümfooniat, järgnes tordi söömine. Arvo Pärt pidas külalistele lühikese kõne.


“Kallid. Minu väga kallid. See pole mitte mingi sõnakõlks. Minu kallis president, minu kallis peaminister, minu kallid muusikud, dirigendid, minu kallid kuulajad, minu kallis eesti rahvas.


part2Ka siis, kui mul oleks antud veel üks lisaelu, ei oleks mul võimalik teie ees mitte võlgu jääda. Kogu selle armastuse, suuremeelsuse ja õrnuse eest, mis minule, eriti viimastel päevadel, teie poolt osaks saanud on. Seda on raske sõnadesse panna. Olen õnnelik, väga õnnelik, et ma elan sellel maal, kus inimesed oskavad jõuliselt ja siiralt oma heatahtlikkust näidata.


Elagu Eesti! Ja kaitsku teda jumal. Seisame Eesti asja eest, aga armastusega. Aitäh teile kõigile!


Ja andke mulle andeks mu noorepõlve patud, mida te kuulama pidite täna. Neid on palju rohkemgi. Eks me kõik oleme väetid, aga elu on niisugune. Ja andke andeks mulle ja üldse andkem andeks, muidu ei saa elada. Mis elu see on, kui andeks ei anta. Minu kallid!”


Maailma enim mängitud elava helilooja 80. sünnipäeva tähistati mitmetes metropolides, kaasa arvatud New Yorgis, kus Metropolitani Kunstimuuseumi muusikaline hooaeg algas austusavaldusega Arvo Pärdile.


Kirja teel õnnitles sünnipäevalast ka paavst Franciscus. Kirja toimetas juubilarile dirigent ja ansambli Vox Clamantis kunstiline juht Jaan-Eik Tulve, kelle sõnul on paavst Pärdi muusika suur austaja ning nad on sõbrad.


Pärdi sünnipäevapidustusi saab järelkuulata ERR kodulehelt.

 

Fotol paremal: Rakvere keskväljakul asuv Arvo Pärdile pühendatud skulptuur "Noormees jalgrattal muusikat kuulamas" sai Pärdi sünnipäevaks ülle piduliku ja ilusa rüü. Keegi sättis poisile kaela kauni lipsu ja tõi maestrole ka lilled.

 

Fotol all: Maestro Arvo Pärt hoiab käes Paavst Franciscuse sünnipäevatervitust.

part3

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo