Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Aprillikuu Los Angelese Eesti Köögi külaliseks oli vastselt Indiast naasnud idamaise tantsu esitaja ning õpetaja Amira ehk Kersti Dennis, kes lisaks põnevale ettekandele andis kõhutantsust huvitatuile ka kahetunnise koolituse.
Las Vegasest Los Angelesse külla sõitnud tantsijanna täitis Eesti Maja ruumid idamaiste meeleolude ning naiseliku soojusega, sütitades oma kirega kõhutantsust huvituma nii noori kui vanu, nii mehi kui naisi. Amira sõnul sobivat kõhutants nii ealiselt, kehakujult kui pikkuselt kõigile, välja arvatud laiskadele, milles said Amira workshopis osalejad ka ise veenduda. Amira esitatav tantsustiil pärineb Idamaadest, täpsemini Egiptusest, mis on oma liigutuste poolest vaoshoitum, ent tehniliselt see-eest märksa nõudlikum kui näiteks Türgi stiil.
Sensuaalse tantsu väljendusrikkus tagatakse peamiselt keha kõikvõimalike lihaste rütmilise liigutamisega. Amira soovitas kõhutantsu kui madala pulsisagedusega treeningut lihaste toonuse tõstmise ning liigesevaevuste vähendamise eesmärgil eelkõige lapseootel naistele ning julgustas tantsuga tegelema ka vanemaid inimesi. Meditsiiniõe haridusega ning Räpina talupidajate perest pärit Amira tuli Las Vegasesse 11 aastat tagasi ning seda tagasihoidliku sooviga oma inglise keele oskust arendada. Vene rahvusest isa ja Värska-Setu päritolu ema temperamendi pärinud Amira, kes oli juba Tartu üliõpilaspõlves avastanud enda jaoks flamenko-tantsu, leidis ka võõrsil tee tantsuni, milleks sedakorda oli kõhutants. India värvikirev kultuur oli Amirat paelunud juba varasest lapsepõlvest, mil kodulinna kinodes jooksid nõukogude korra kohaselt vaid vene ja india filmid. Amira meenutab, kuidas teda võlusid filmidest nähtud kaunid ja eksootilised naistegelased oma mustade paksude juuste, tumedate kulmude, ehete ning unenäoliselt värviliste rõivastega. Seega registreeris Amira end kõhutantsu trenni ilma kahtlusteta ning oli kohal isegi siis, kui näljatunne vahel kõhtu näpistas. Üsna pea sai Amira tantsijana tööd ühes restoranis ning sealt see kõik algas – esinedes ja teisi õpetadesläks ta tantsuga aina enam süvitsi, õppides nii tantsu kui idamaist kultuuri üha paremini  mõistma ja tunnetama.
Nimetus „Bellydance“ pärineb läänemaailmast, kus seda peetakse enamasti meelt lahutavaks ning sensuaalselt flirtivaks tantsuks. Idamaailmas kutsutakse seda vana ürgset tantsustiili aga lihtsalt „tants idast“,  mis algselt oli osa sünnitusrituaalist, kus maolike liigutuste ning lihaste rütmilise mänguga aidati sünnitajal sünnitada. Sünnitusest rääkides tasub mainida, et Amira on ka üks neist naistest, kes ei poolda tänapäeva stressirohket sünnitusprotsessi (USA) haiglates – statistika  järgi sünnitab iga kolmas naine USAs keisrilõikega. Omaenda sünnituskogemust, kodus ja küünlavalgel, armastatud abikaasa ja sõbrannast ämmaemanda juuresolekul, peab noor naine vapustavaks elamuseks. Amira lapsekandmisajal valmis ka eriline DVD „Bellydance & Yoga for Pregnancy“, mis on mõeldud just lapseootel naistele.
Tänaseks on kõhutantsust kujunenud Amira jaoks justkui missioon, et kuulutada kogu maailma naistele: „Ole õnnelik sellisena nagu Sa oled loodud!“. Sellega viitab Amira Lääne ja Ida kultuurilistele erinevustele -  läänelikult modellimõõtu iluideaalile tuntaks Ida kultuuris tõenäoliselt kaasa kui kõhnale vaesest perest tulevale naisele. Idamaine tantsustiil  ülistab naise keha ning eelkõige  selle kumerusi, mistõttu on raske leida (kõhu)tantsijat, kellest ei õhkuks enesekindlust, sära ja sütitavat rõõmu naiseks olemisest!

Maria Viidalepp
mariaviidalepp.wordpress.com

Vaata lisaks:
* „Bellydance 101“ DVD, mis on olnud aastaid Amazoni müügiedetabelite tipus, olles ühtlasi oma zhanris üks hinnatumaid.
*„Bellydance & Yoga for Pregnancy“ DVD, mis on mõeldud just lapseootel naistele.
* www.amiralasvegas.com
* www.amirasbelly.com
www.pregnantbellydance.com

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo