Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Kultuurfondi aastaauhind määrati Mare ja Rein Taageperale "teaduslike uuringute, saavutuste ja Eestile pühendatud väärtusliku panuse eest". Laureaatide endi sõnul püüdsid nad nagu paljud teisedki pagulased 1990-ndate aastate alguses jõudumööda demokraatliku riigi arengule kaasa aidata.
Rein Taagepera tegi seda Eesti Kongressi poolt valitud Eesti Komitee liikmena, presidendikandidaadina ja Tartu ülikooli sotsiaalteaduskonna asutajana. Sellele lisandusid artiklid ajalehtedes, muuhulgas ka demokraatia olemusest ja argipraktikast, ja kodanikuõpetuse raamat 8. klassile. Mare Taagepera tegi seda Eesti saastamise probleemide esiletõstjana Läänes, teadushariduse arendajana nii Eestis kui Ameerikas ja Metsaülikooli juhatajana.
“Eestile pühendatud tegevus kestab tänaseni, kuna oleme viimane 15 aastat elanud pool aastat Tartus ja teine pool Kalifornias, õpetades ja uurimistööd tehes nii Kalifornia kui ka Tartu Ülikoolis.  See võimalus on meile endile palju andnud.  Oleme saanud taas sisse elada eesti ellu, otseselt osa võttes igapäevasest tegevusest.  Oleme saanud oma sõpruskonda oluliselt laiendada nii omavanuste kui ka noorema põlvkonna hulgas. Meie tegevust Metsaülikoolis esindabki siin meie sõber Metsaülikooli juhatusest, Marko Kass Tartust.
Metsaülikooli sihiks on Eestile oluliste probleemide arutelu ning demokraatliku käitumiskultuuri arendamine”. 
Mare ja Rein Taagepera

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo