Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Autoriõhtu Tüüri kammerteostest toimus Colombia pealinnas 25. märtsil, enne seda juhendas helilooja rahvusliku ülikooli konservatooriumis ka meistrikursusi. Ettevõtmise korraldajaks ning helilooja kutsujaks on Colombia Rahvusülikooli ühe haruna tegutsev Conservatorio de Música.
Erkki-Sven Tüür esindab oma loomingulise sõnumiga seal nii Euroopat, Baltimaid kui ka muidugi Eestit. Eesti pole aga sealsete muusikute vanemale põlvkonnale tundmatu tänu Bogotás pikka aega tegutsenud Rahvusliku Sümfooniaorkestri peadirigendile ning konservatooriumi õppejõule Olav Rootsile, kelle lesk Astrid Roots ka praegu seal elab.
Eesti helilooja kontsert kuulub Colombia Rahvusliku Ülikooli programmi Música Contemporánea 2010. Ettekandele tuleb neli kammeržanris teost: "Conversio" viiulile ja klaverile, Klaverisonaat, "Symbiosis" viiulile ja kontrabassile ning "Fata Morgana" viiulile, tšellole ja klaverile.
Erkki-Sven Tüür on viimastel ajal käinud mitmel maal oma teoste ettekannetel, alustades Prantsusmaalt Lille’ist, viibides seejärel Münchenis ja Bremenis ning nüüd Colombias. Loomingulise suursündmusena ootab heliloojat aprillikuu lõpul ees Sümfoonia nr 8 maailmaesiettekanne Olari Eltsi juhatusel Šotimaal.
28. märtsil esitas Eesti Filharmoonia Kammerkoor Euroraadio Palmipuude püha kontserdil Tüüri teose "Triglosson trishagion" Tallinna Niguliste kirikus.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

NY Eesti Kool

nyek logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo