Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

20. märtsist 13. aprillini on Ornamentum Gallery’s Hudson, NY, avatud ehte- ja moekunstnik ning fotograaf Tanel Veenre isiknäitus „Paganlik poeesia“.
Näitusel on eksponeeritud 32 tööd aastatest 2005-2010. Sealhulgas ka valik möödunud aastal Rotermanni Nisurukkiveskis toimunud väljapanekult „Ehe“ ning ka terve rida värsket loomingut käesolevast aastast.
Galerii Ornamentum (galeristid Stefan Friedemann ja Laura Lapachin) on hoolimata oma noorest east (asutatud 2002) jõudnud ehtemaailma tõsiseltvõetavate galeriide hulka, esindades kontseptuaalse ehte suurnimesid nagu Ted Noten (Holland), Gerd Rothmann (Saksamaa), Peter Chang (UK), Peter Skubic (Austria) ja Ruudt Peters (Holland).
Edasi eksponeerib galerii Ornamentum valitud ehteid Tanel Veenre näituselt 16.-19. aprillini toimuval Põhja-Ameerika ühel suurimal kaasaegse tarbekunsti messil SOFA (Sculpture, Objects and Functional Art) New Yorgis, Park Avenue Armory’s.
Tanel Veenre on osalenud oma ehteloominguga näitustel Eestis, Saksamaal, Soomes, Rootsis, Inglismaal, Šotimaal, Hispaanias, Hollandis, Taanis, USAs, Portugalis, Šveitsis, Prantsusmaal, Belgias, Luksemburgis, Itaalias, Hiinas jne.
Tanel Veenre kuulub koos Eve Margus-Villemsi, Kadri Mälgu, Kristiina Lauritsa, Piret Hirve ja Villu Plinkiga ehtekunstnike rühmitusse õhuLoss.
2009. aasta oktoobris esitles Tanel Veenre autoriraamatut „EHE“, mis räägib loo kunstniku ja kunsti suhtest.
Tanel Veenre on vabakutseline ehte- ja moekunstnik ning fotograaf, ta on töötanud ka  reklaamifotograafina, ajakirja moetoimetajana, kultuuriajakirja “Muusa” peatoimetajana ja praegu on ta Eesti Päevalehe kultuuritoimetaja.
Alates 2005. a. on Tanel Veenre Eesti Kunstiakadeemia õppejõud.
www.tanelveenre.com
VES/EPL

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo