Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Hirvo Surva juhatas väliskooride ühisproovi

 

hirvo survaTänavuse laulupeo üldjuht dirigent Hirvo Surva teeb 1. juulil proovi väliskooridega.    Foto: Postimees

 

Laulu- ja tantsupeo proovid toovad Eestisse kodumaiste kooride ja tantsurühmade kõrval ka sadu peolisi üle maailma. Ühtekokku tuleb laulu- ja tantsupeole välisriikidest rohkem kui 1400 lauljat ja üle 200 tantsija. Nendest paljud on saanud esimest korda selgeks meie tantsud ja õppinud ära eestikeelse laulupeo repertuaari.


Väliskooride üheks erilisemaks hetkeks sel peol oli kindlasti esimene ühisproov Tallinna Polütehnikumis, mida juhatas laulupeo üldjuht Hirvo Surva. Proovis osalesid Sydney segakoor “Kooskõla” ja Toronto Eesti Akadeemiline segakoor “Ööbik.”

 

Eelmisel aastal Torontos viibides võttis Hirvo Surva koos sealse segakooriga läbi kogu laulupeo repertuaari. Nüüd oli hea võimalus üheskoos õpitule veel viimast lihvi anda, sest kohal oli ka Tõnu Kõrvits ja väliskooride esituses kõlas laulupeo nimilugu “Puudutus”.

 

“On harukordne, et nii kõrgel tasemel koorid tahavad vahetult enne pidu koos proove teha. See näitab, kui professionaalselt väliskoorid laulupeosse suhtuvad,” nentis Hirvo Surva.

 

laulupidu1Kuni kolmapäevani harjutasid nii suured kui väikesed tantsijad lausvihmas. Kolmapäeval tuli aga päike välja ja pühapäevaks, peo viimaseks päevaks, lubas ilmateenistus sooja kuni 27C kraadi.    laulupidu.ee

 

laulupidu2TuleTulemise 14. päev, 28. juuni oli ilus päikesepaisteline päev.  Peotuli jõudis Paide valda, kus tuld tervitas tantsuga Paide tantsurühm Kägärä. Järgmisel päeval liikus tuli läbi vihma Järvamaalt Raplamaale.

 

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo