Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

27. aprillil täitus 90 aastat kirjandusajakirja Looming esimese numbri ilmumisest. Sünnipäevapidu peeti 25. aprillil kirjanike maja musta laega saalis, kus ühtaegu anti üle ka Loomingu tänavused aastapreemiad. Kirjanik Mihkel Mutt on olnud Loomingu peatoimetaja ametis alates aastast 2005. Ajakirja esimene number ilmus aga Friedebert Tuglase käe all 90 aastat tagasi, 27. aprillil 1923. Nagu vanasti, nii on Mihkel Muti sõnul ka nüüd Loomingu kõige suurem funktsioon hea tõsise eesti algupärase kirjanduse avaldamine. Internetiajastul, mil igaüks võib oma loomingut ise avaldada, toimib Looming mõnes mõttes vaimuelu tsensorina.  Kirjandusteadlane Maarja Vaino mäletab kollaste kaantega ajakirju kodu raamaturiiulitel juba lapsepõlvest, ülikoolis eesti filoloogiat õppides sai Loomingust aga igapäevane lugemine. Nüüd  võitis Maarja Vaino oma 2012. aastal avaldatud arvustuste eest Loomingu aasta-preemia. Eesti kirjandusel on tema sõnul praegu väga head ajad.  "Tänu kulkale (Kultuurkapital - toim) ja erinevatele võimalustele eesti kirjandust ilmub ka rohkem kui kunagi varem, tõlgitakse rohkem kui kunagi varem ja väga palju on positiivset vastukaja saanud meie kirjanikud ka välismaal. Ja samal ajal on meil kirjanikud, kes on võimelised oma kirjutatust ära elama. Teisest küljest on kuulda ka seda häält, et eesti lugeja ei leia seda, mida ta ootab, et liiga palju on ka sellist kergekaalulist kirjandust," rääkis Maarja Vaino.  Loomingu preemiad 2012. aastal avaldatud tööde eest said veel luuletaja Ly Seppel, kirjanik Mats Traat, kirjandusteadlane Luule Epner, kirjanik Toomas Kall ja tõlkija Märt Väljataga.       ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo