Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Välismaal eesti keelt ja kultuuri õppivad üliõpilased said 19.-20. aprillil kokku Tšehhi Brno Masaryki Ülikoolis, kus sümpoosionil „Eesti toob meid kokku” („Estonia Brings Us Together”) arutleti Eesti ühiskonna, ajaloo ja kultuuri teemadel. Sümpoosionile kogunes üle 40 osaleja erinevate riikide ülikoolidest.  Kavas oli 20 ettekannet Londoni, Peterburi, Varssavi, Glasgow ja Viini üliõpilastelt. Teemadevalik ulatus õigusküsimustest kuni naistepäeva tähistamise kommeteni. Ettekanded käsitlesid Kristiina Ehini, Sofi Oksaneni ja Priit Pärna loomingut, tõlkekultuuri, aga ka ajalooprobleeme ning Eesti peegeldamist välismeedias. Eestist kutsuti kõnelema Ringo Ringvee, kontserdi andis rahvamuusik Mari Kalkun. Tänavune Eesti-huviliste üliõpilaste sümpoosion on järjeks varasematele kokkusaamistele. Esimene sümpoosion leidis aset Glasgow’s 2008. a., kokku on tuldud ka Tallinnas ja Saksamaal Göttingenis. Järgmisena korraldab kokkusaamise Vilniuse Ülikool. Eesti keelt ja kultuuri õpib tuhatkond tudengit rohkem kui 30 ülikoolis Euroopas, Aasias ja Ameerikas. Eesti keele ja kultuuri akadeemilise välisõppe programmi raames on lektor lähetatud üheksasse välisülikooli. Programmi rahastab Haridus- ja Teadusministeerium, seda haldab Eesti Instituut.    

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo