Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Kuna Rootsi tähistab tänavu rootslaste Ameerikasse jõudmise 375. aastapäeva, keskendub ka 9.-11. augustil peetav Viru Folk kui põhjamaine muusikafestival tänavu Rootsi kultuurile. Pole ju rootsi veri võõras paljude eestlastegi sugupuudes. Rootsi päritolu esinejaid ning rootsi temaatikat jätkub festivali igasse päeva. Kõlab eripalgelist rootsi muusikat, saab tantsida rootsi tantse ning ka filmi-, foto- ja keskkonnaprogramm ei jäta tänavust põhiteemat puudutamata. Kindlasti hõljuvad neil päevil Käsmu kohal nii Astrid Lindgreni, Ingmar Bergmani kui Stieg Larssoni vaimud. Kindlasti ei pea Käsmu peal liikudes üksnes näkileiba krõbistama vaid saab põske pista mõne Karlssoni lihapalli, "Janssoni kiusatuse" ampsu või libekala suutäie - seda kõike loomulikult rootsi laualt. Kindlasti pakutakse hernesuppi ja selle kõrvale soojendatud punši, nagu oli Rootsis tavaks juba paarisaja aasta eest. Käsmu on tulemas ka Pipi ja Karlsson, kes lastega spunki otsivad ning väikeseid kukekesi joonis-tavad. Mõistagi sisaldab festivali mahukas muusikaprogramm arvukalt esinejaid ennekõike siiski Eestimaalt, aga ka USA-st, Venemaalt ja mu-jaltki. Rohkem kui kunagi varem on seekord laval ka virumaalasi, sest festival kulmineerub mahuka kontsertlavastusega Virumaa Laul, käsitledes läbi aastasadade erinevate kultuuride ristumisteeks olnud maa kultuurilugu. Kontserdid toimuvad taaskord kolmel suurel välilaval ning neljal väiksemal. Käsmu lahel saab lõbusõitu nautida erinevate alustega, avatud koduaedades maitsta käsmukate valmistatud maitsvaid roogasid ning imetleda ja kaasagi osta kohalikku kaunist käsitööd. Soodsad piletihinnad kehtivad 30. aprillini!   http://www.virufolk.ee/

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo