Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Eesti muusika päevade lõppkontserdil 7. aprillil kõlas viie nüüdismuusikateose seas ka noore Läti-Ameerika helilooja Eugene Birmani kirjutatud modernse helikeelega kantaat "Nostra culpa", mis andis ülevaate meie riigipea Toomas Hendrik Ilvese ja USA majandusteadlase Paul Krugmani juunikuisest ägedast veebivaidlusest Eesti rahanduspoliitika üle. Metsosopran Iris Oja ingliskeelse laulupartii teksti pani kokku Vello Vikerkaare pseudonüümi all tuntud Ameerika ajakirjanik Eestis Scott Diel. Kaheosalise kandaadi avaosa põhines New York Timesi kolumnisti Krugmani kriitilisel blogipostitusel „Estonian Rhapsody", teine pool teravatel vastulausetel, mille presidend Ilves oma Twitteri kontole üles riputas. Solist Iris Oja varieeris tavapärast ooperilaulu kähistamise, kiljatuste ja karjatustega, laulis vaheldumisi ülivaikselt ja väga valjult, väga kõrges ja madalas registris. Teda saatis Tallinna Kam-merorkester Risto Joosti dirigeerimisel. Veidi üle veerandtunnine teos pälvis peaaegu täis saalilt mitmeminutilise valju, vilistamisega pikitud aplausi.  Kontserdi pealkiri oli Välismaised siseheliloojad / sisemaised välisheliloojad ning selle raames toimus muuhulgas ka noore Ameerika-Eesti helilooja Jonas Tarmi pala Headline Hues esiettekanne. Välismaiste siseheliloojate all esinesid veel Páll Ragnar Pálsson ja Rodriguez-Caballero, mõlemad äsjavalminud teoste esiettekannetega. Sisemaiste välisheliloojate kategoorias tuli lisaks Tarmile esitamisele veel Kaljo Raidi Largo (Kristo Matsoni seades).  Korraldajad olid seekordse Eesti muusika päevade motoks valinud kõrvutused. Festivalil asetati üksteise kõrvale ja vastu nii heliloojad, interpreedid kui ka ajastud, planeeritu ja juhuslikkuse esteetika ning professionaalsed interpreedid ja muusikaõpilased.  Eesti Muusika Päevad (EMP) on juba üle 30 aasta olnud üks olulisemaid kohalike heliloojate loomingule keskenduv festival. EMP tasakaalustab kodumaist välismaisega, kammerlikkust mastaapsusega ning festivali kavadest leiab aasta aastalt üha enam žanri- ja stii-lideülest. Festivali korraldab Eesti Heliloojate Liit.    www.helilooja.ee  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo