Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Alates 5. aprillist jõuab Eesti kinodesse Viru hotelli ajalugu kajastav dokumentaalfilm "Viru. Vabaduse saatkond", mille autor on Margit Kilumets. "Viru. Vabaduse saatkond" on dokumentaalfilm ühe erakordse ehitise ajaloost. Viru hotell on midagi enamat kui maja - see on monument ja ikoon. Hoone sisemus peidab endas legendaarseid lugusid nendest, kes seda maja ehitasid ja nendest, kes on seal viibinud. Film vaatleb Viru hotelli fenomeni, poliitilist tähtsust ja märgilist tähendust. Sõna saavad Sofi Oksanen, Maimu Berg, Eva Lille, Kuno Plaan jt tuntud ini-mesed, juttu tuleb paljudest Viru legendiga seotud tahkudest, muuhulgas ka poliitikast, prostitutsioonist, KGBst, ärikatest ja varieteest.  Filmis näeb ka ohtralt põnevaid arhiivikaadreid, mis mõjuvad kohati nostalgiliselt, kohati vägagi koomiliselt. Intervjueeritavate lood on täis inimlikkust – need on põnevad, traagilised, naljakad ja absurdsed tagasivaated meie kõigi ühisele ajaloole. Eesti publiku jaoks esimese intervjuu annab Viru hotelli rajanud soome ärimees Mikko Repo. Kahjuks jäi see ühtlasi tema viimaseks avalikuks esinemiseks üldse, sest 2012. aasta lõpus ta suri. Dokumentaalfilmi "Viru. Vabaduse saatkond" autor on Margit Kilumets. Filmi produtsent on Riina Sildos, režissöörid Margit Kilumets ja Andres Lepasar, operaatoritöö tegid Ivar Heinmaa ja Pelle Vellevoog Eestist ning Jouko Seppälä Soomest, helilooja on Timo Steiner. Linaloo Soome versiooni „Viru. Tarinoita hotellista“ (rež. Taru Mäkelä) nägid Eesti vaatajad jaanuaris festivali DocPoint raames. "Viru. Vabaduse saatkond" valmis Eesti produktsioonifirma Amrion ja Soome tootja Kinosto OY koostöös, selle valmimist toetasid Eesti Filmi Sihtasutus ja Eesti  Kultuurkapital. Filmi treiler on leitav YouTubes’is.   Lisainfo:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo