Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Ameerika Portreekunsti Ühingu (Portrait Society of America - PSOA) võistlusele saadetud ligi 2000 portreest valis žürii välja 20 finalisti ja 20 Certificate of Excellence’i. Aapo Puki õliportree „Raivo Schmidt, Eesti mees” sai auhinna Certificate of Excellence, mis antakse kätte 25.-28. aprillil 2013 Atlantas toimuval PSOA igaaastasel rahvusvahelisel portreekunsti konverentsil. „Maailmas on väga palju häid portreemaalijaid. Et mu töö väljavalituks osutus, teeb muidugi heameelt, aga rohkem rõõmustab see, et olen ühe lihtsa eesti mehe maailma viinud ja seda Eesti riigi nime kõrvale,” ütleb kunstnik.  „Kohtusin oma tulevase modelliga eelmise aasta oktoobris oma juubelinäitusel. Olin teda mitmel päeval näinud, lõpuks võtsin tal nööbist kinni ja ütlesin, et mu süda ei anna rahu, kui oleme teinud ühe portree,” meenutab Aapo Pukk, kuidas kõik alguse sai. „Enne esimest seanssi küsisin eneselt, kellena ma teda kujutada tahan, mida on mul teistele inimestele öelda tema portreega, mis tal seljas võiks olla, missugune võiks olla taust.”  Tuntud Eesti laulja Mati Turi on seda maali nähes oma Facebooki kommentaaris öelnud: „Inimest on keeruline isegi fotografeerida nii, et pildile jääks tema isikupära, aga niiviisi joonistada või maalida ... uskumatu!!!”  Enam kui 3000 liikmega suurim rahvusvaheline portreekunsti ühing Portrait Society of America saab tänavu 15-aastaseks, Aapo Pukk on olnud selle liige 1999. aastast ning saanud ühingult hulga väärikaid auhindu. „Mulle meeldib oma erialal end rahvusvaheliselt proovile panna. Esialgu võib ju näida, et mis see siis ikka ära ei ole, et kunstis ei saa ju võistelda. See on asja üks tahk. Teisest küljest saad kunstnikuna endale ülesande püstitada, et kuidas saab portreekunst minu kaudu edasi liikuda. Aastaid selliselt praktiseerinuna jõuad lõpuks tõdemuseni, et maailm vajab ainult mu isiklikku sügavat uut kogemust,” räägib Aapo.  Tänase võidutööga saab tutvuda Aapo kodulehel:  www.aapopukk.com ja Step by Step pildi sündi jälgida Facebookis.   Kontakt kunstnikuga:  This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo