Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Eesti nädal on suurim iga-aastane eesti kultuurisündmus Ungaris, mis hõlmab nelja linna: Budapesti, Szegedit, Debreceni ja Szombathelyt. Festivali kavas on filmilinastused, kohtumised režissööridega, näitused, raamatuesitlus ja kontsert. Juba kuuenda Eesti nädala korraldavad Eesti Instituudi Ungari esindus ja Szimplafilm. Budapestis 1998. aasta veebruaris avatud Eesti Instituudi Ungari esindus tähistab tänavu oma 15. tegevusaastat Liisi Koiksoni Trio kontserdiga.  Lauljanna tundlik ja peen esitusviis kütkestab kindlasti ka Ungari kuulajaid. Trio koosseisu kuuluvad veel Marek Talts ja Marti Tärn. Pärast kontserti toimub pidulik vastuvõtt. Eesti nädala programmis on alati püütud esitada eesti kultuuri erinevaid tahke. Filmiprogrammi moodustavad neli mängufilmi („Seenel-käik”, „Eestlanna Pariisis”, „Deemonid” ja „Idioot”), kolm dokumentaalfilmi („Varesesaare venelased”, „Regilaul” ja „Allveelennud”) ning valik uutest animatsioonifilmidest. Budapestis linastuvad filmid ühes populaarsemas ja prestiižikamas kinos Művész. Lisaks on kavas filmitegijate kohtumised publikuga. Sel korral räägivad oma filmidest režissöörid Ilmar Raag ja Toomas Hussar. Festivali avapäeva külaline on 2010. a Euroopa Liidu kirjandusauhinna pälvinud Tiit Aleksejev. Tema romaan „Palveränd” ilmus ungari keeles Lengyel Tóth Krisztina tõlkes mullu detsembris maineka kirjastuse Gondolat väljaandena. Graafik Reti Saks on esinenud näitustel maailma eri paigus juba ligi kolmkümmend aastat. Tema nimi on eriti tuntud rahvusvahelises väikegraafika maailmas. Budapestis saab näha tema loomingut Ungari Vasegraveerijate ja Litograafide Ühingu galeriis „Galéria IX”, näitusest valmib ka kataloog. Eesti-soome-ungari koomiksinäitust „Call it a Day!” saab vaadata kirju kultuurieluga ülikoolilinnas Szegedis. Näitus koosneb 10 eesti, 10 soome ning 7 ungari koomiksikunstniku visioonidest teemal „Hommik, keskpäev, õhtu, öö”. Mullu Budapesti koomiksifestivalil debüteerinud näituse kuraatorid on eesti koomiksikunstnik Joonas Sildre, Soome Koomiksiliidu esimees Kalle Hakkola ning Ungari Koomiksikunstnike Liidu esimees Ádám Halmos.  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo