Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

14.–17. märtsini toimuvad  Münchenis teised Eesti filmipäevad. Neljal päeval linastuvad Müncheni Linnaraamatukogus uuemad Eesti dokumentaal- ja mängufilmid. Filmipäevade korraldajate Karin Kitsingu ja Karin Ladva-Zolleri sõnul on sel aastal programmi fookuses dokumentaallood: „Kaplinski süsteem“, „Regilaul - laulud õhust“, „Hing“, „Kiri Ruhnust“, mis on tundmuslikud ja eredad sissevaated Eesti kultuurilukku ning inimeste maailmatunnetusse. „Peale selle on filmipäevade kavas dokumentalistika kullafondist Dorian Supini peene tunnetusega loodud muu-sikaline portreefilm Arvo Pärdist ”24 prelüüdi ühele fuugale”,“ lisas Kitsing. Mängufilmidest linastuvad ”Seenelkäik” ja ”Deemonid” ning lasteprogrammis näidatakse värskemaid nuku- ja animafilme. Filmide audio-tekstid kõlavad eesti keeles, misläbi säilib pildi ja keele kooskõla ning ehedus. Filmid on varustatud inglise- ja saksakeelsete subtiitritega. Eesti filmipäevade avamisel esitleb filmimees Jaak Kilmi Eesti filmi juubeliaasta kõrghetki ning avafilmina linastub Jaan Tootseni dokumentaalfilm ”Uus Maailm”. Avapäeva õhtul toimuvat vestlusringi juhivad Eesti kultuuriatašee Berliinis Harry Liivrand, režissöör Jaak Kilmi ja Matthias Makowski Goethe Instituudist. Teist korda toimuvad Eesti filmipäevad Münchenis on tänavu pühendatud Eesti filmi juubelile.  Festivali toetavad Eesti Kultuuriministeerium, Eesti Suursaatkond Berliinis, Müncheni Linnaraamatukogu, Müncheni linna kultuuriosakond jt. Esimesed Eesti filmipäevad toimusid Münchenis 2011. aastal.   Vaata lisa: http://www.estnische-filmtage.de

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo