Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Eesti välisministeeriumi kultuuripreemia said ansambel Ewert and The Two Dragons, Ilmar Raag, Riina Sildos, Laine Mägi ja Kalle Kasemaa. Välisminister Urmas Paet andis 7. jaanuaril üle välisministeeriumi 2012. aasta kultuuripreemiad, millega tänatakse loomeinimesi, kes on kultuuri kaudu aidanud kaasa Eesti rahvusvahelise maine ja tuntuse kasvatamisele. „Tunnustame bändi Ewert and The Two Dragons liikmeid Ewert Sundjat, Erki Pärnoja, Kristjan Kallast ja Ivo Ettit eduka läbimurde eest maailmas ning selle kaudu eesti muusika tutvustamise eest,“ ütles välisminister Urmas Paet. Välisministri sõnul on Eesti kui muusikamaa ning meie klassikalise muusika esindajad maailmas juba väga hästi tuntud. „On hea meel, et klassika kõrvale on jõudmas ka teised muusikažanrid. Ewert and The Two Dragons on 2012. aasta olulisemaid eesti muusika rahvusvahelisi edulugusid,“ märkis Paet. 2012. aastal andsid nad välisriikides rohkem kui 110 kontserti ning edust Euroopa muusikamaailmas annab kinnitust ka 2013. aasta jaa-nuaris antav Euroopa Liidu popmuusika auhind Euro-pean Border Breakers Awards. Samuti on välisministeeriumi tänavuse kultuuripreemia laureaadid Ilmar Raag, Riina Sildos ja Laine Mägi. Eesti-Prantsuse-Belgia koostöös valminud mängufilm „Eestlanna Pariisis“ on 2012. aastal originaalstsenaariumi alusel loodud filmidest kõige laiema rahvusvahelise koostöö näiteks. „Filmi valmimine illustreerib ilmekalt, kui  heade tulemustega võib selline rahvusvaheline koostöö filmikunstis olla. Tunnustame selle eest filmi loojaid ja osatäitjaid,“ lausus Paet. Paeti sõnul on suure tunnustuse vääriline ka emeriitprofessor Kalle Kasemaa, kes on peamiselt heebrea, kreeka, aga ka araabia, jidiši, ladina, saksa, prantsuse, albaania ja kõmri keelest eesti keelde tõlkinud üle 60 raamatu. „Kalle Kasemaa on maailmakirjanduse tõlkimi-sega avanud meile uksi erinevatesse kultuuridesse ning aidanud kaasa sellele, et mõistaksime paremini just võõramaid ja kaugemaid,“ ütles välisminister. Nii ilmus 2012. aastal Kasemaa tõlkes egiptuse kirjaniku Alaa al-Aswani romaan „Jakubijani maja“. Välisminister rõhutas kultuuripreemiate üleandmisel ka seda, et välisministeerium hindab väga kõrgelt tänaste tunnustuse saajate aga ka kõigi teiste Eesti loomeinimeste panust Eesti tutvustamisel välismaal. „On väga hea meel, et meie kunsti- ja kultuuriinimeste mitmekülgne ning kõrgetasemeline looming pakub suurepäraseid võimalusi Eesti tutvustamiseks välismaal,“ sõnas välisminister. Eelmisel aastal said välisministeeriumi kultuuripreemia Aivar Mäe ning XI noorte laulu- ja tantsupeo „Maa ja ilm“ loovmeeskonda kuulunud Veronika Portsmuth, Märt Agu ja Raul Talmar. 2010. aastal Arvo Pärt, Tõnu Kaljuste ja Tiina Lokk ning 2009. aastal Imbi Paju ja Tiit Ojasoo.   Välisministeeriumi Pressiosakond www.vm.ee  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo