Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Kultuuriminister Rein Lang kinnitas tänavuse Marie Underi stipendiumi saajaks Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonna kirjandus- ja teatriteaduse magistrandi Märten Rattasepa. 3000 euro suuruse stipendiumi eesmärk on edendada eesti kirjanduse uurimist ning toetada stipendiaadi enesetäiendamist. Stipendiaadi valimisel hinnati taotleja uurimistegevust ja -teemasid ning stipendiumi kasutamise eesmärki. Märten Rattasepa puhul tõstis komisjon esile taotluse sisukat kattuvust stipendiumi eesmärkidega ning avaldatud kirjandusteaduslikke artikleid, sh Andres Ehini proosa käsitlust kogumikus „Täiskui“. Märten Rattasepa uurimistöö on keskendunud Andres Ehini ja Jaan Krossi proosaloomingule. Ta on kirjutanud ka kirjanduskriitikat ning osalenud ettekannetega Liinakuru kirjandustudengite kevadkoolis. Stipendiumikomisjoni kuulusid Eesti Kirjandusmuuseumi, Tartu Ülikooli, Tallinna Ülikooli, Eesti Kirjanike Liidu ning Kultuuriministeeriumi esindajad. Stipendiumi makstakse üks kord aastas riigile pärimise teel üle läinud Marie Underi autoriõiguse ja autoriõigusega kaasnevate õiguste teostamisest saadud tasudest. Stipendiumi saamiseks esitati 5 taotlust. 2008. aastal pälvis Marie Underi stipendiumi Tartu Ülikooli filosoofiateaduskonna kirjandus- ja teatriteaduse magistrant Johanna Ross.   Kultuurministeerium

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo