Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

19. kuni 21. oktoober Saksamaal

 

Juba traditsiooniliseks saanud oktoobrikuu laululaager toimus taas koduses Annabergi lossis Bonni lähedal Saksamaal. Reede õhtul kohale saabudes oli rõõm jälle tervitada vanu sõpru ja tuttavaid ning huvitav ka kohata uusi lauljaid koori ridades. Kokku oli tulnud erinevatest riikidest pea 75 lauljat. Selle koorilaagri esialgne  siht oli valmistada ette esinemiseks juba järgmisel päeval toimuval EÜSLi (Eesti Ühiskond Saksa Liitvabariigis) 60. aastapäeva pidustustel Kölnis. Euroopa Eestlaste Koor sai ju alguse EÜSLi projektkoorist ja võlgneb selle tõttu EÜSL’ile väga palju. Koorivanem Mare Rahkema ja paljud kooriliikmed on EÜSLi kauaaegsed liikmed. Dirigendi Kalev Lindaliga tehti proovi juba reede õhtul ja öösel ning laupäeva hommikust lõunani. Ning laupäeva pärastlõunal lahkus buss peopaika Kölni, kus kaunites eesti rahvariietes lauljaid täitsid Kultuuripunkri, et teha veel proovi enne peo algust. Koor esines peol kahes osas ja kava oli mitmekesine: “Kaunimatest lauludest” kuni “Mesipuuni” välja. Laulud meenutasid kallist kodumaad ja tõid nii lauljatele kui ka publikule vargsi pisara silma.  Peale esinemist oli kooriliikmetel võimalus maitsta rikkalikku einelauda ning nautida rahvatantsurühma “Kandali” esinemist  kui ka “Kukerpillide” muusikat, elades sellele hoogsalt kaasa tantsupõrandal. Hilja õhtul saabus koor tagasi Annabergi lossi, aga pidu ei olnud veel kaugeltki lõppenud. Vesteldi ja lauldi veel hilisööni ja isegi vara hommikuni Kalev Lindali klaverimängu saatel. Vara pühapäeva hommikul olid aga kõik jälle kohal, et arutada koori tulevikuplaane. Kooril on ees tihe aasta – esialgu koorilaager Annabergis jaanuarikuus, veebruaris esinemine Stockholmi Estivalil, juuni alul “Uma pido” Võrumaal, siis Seedriorul esinemine Kanadas ja viimati osalemine juuni lõpus San Fransisco ES-TO/Lääneränniku päevadel. Kohe peale arutlust tuli kiiresti asuda laulma, et hakata nende ürituste jaoks ette valmistama. Koor sai paari tunniga juba peaaegu selgeks “Uma pido” popurii, mis koosneb enamasti eelmisel “Uma pidol” esitatud lauludest kaunis “võro keelen”. Peale ühist lõunasööki hakati aeglaselt jumalaga jätma, aga enne seda lauldi veel koos klaveri ümber seistes koori hümni “Amigos paras siempres” (Sõbrad igavesti). Lubati taas kohtuda jaanuaris ja koju reisides kumisesid koorilaulud veel kaua kõrvus. Oli südantsoojendav ja meeleolurikas nädalavahetus. Suured tänud kuuluvad nagu alati koorivanemale Mare Rahkemale väsimatu organiseerimise eest ja muidugi meie kauaaegsele dirigendile Kalev Lindalile. Need kaks isikut moodustavad meie koori põhihinge!   Reet Järvik  Inglismaalt Euroopa Eestlaste Koori  liige  

 

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo