Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Mitmed moskvalased on asunud õppima eesti keelt niisugusel tasemel, et Eestisse külla tulles probleemideta hakkama saada. Eesti keele tunnid Moskva Skandinaavia koolis mööduvad meeleolukalt. Edasijõudnute sõnavara on juba selline, mis võimaldaks Eestis vabalt toime tulla. Mida vaja, on just igapäevane suhtluskeel. Huvi eesti keele vastu on Moskvas juba ammusest ajast. Kuid nüüd õpitakse eesti keelt mõistagi hoopiski kenamatel motiividel kui aastakümneid tagasi. Eesti keele õpilane Zoja Jurasova ütles, et talle meeldivad eestlased, ilus Eesti loodus ja Tartu ülikool. Eesti selts Moskvas tähistas 17. novembril eesti keele päeva, ja kõik huvilised said tutvuda akadeemilise keele viimase aja muutustega. Pea kõiki neist, kes muide ise eesti keele õppimise eest maksavad, seovad Eestiga mingid helged emotsioonid - mis motiveerivadki venelase jaoks mitte kõige lihtsamat keelt selgeks saama. Jekaterina Amirhanova sõbranna on eestlanna, kelle tütar on Amirhanova ristitütar. "Tihti käin ma Tallinnas, ma saan öelda, et Eestimaa on minu teine kodumaa," kinnitas ta. Samas saab ühe võimalusena õppida eesti keelt kõikjal maailmas – läbi interneti – nagu tõdeti eesti keele päeval Eesti saatkonnas. Aga need moskvalased, kellel keel selge, kasutavad kord aastas ära võimalust, et mitte sammalduda. Moskva Eesti seltsi esimees Mihkel Maran märkis, et keel on ikkagi elav organism ja muutub pidevalt. "Aga meie siiski oleme oma emakeelest mõningal määral eraldatud. Ja lihtsalt tahaksime teada, kuhu see eesti keel on vahepeal liikunud ja kuhu ta siis liigub."                        ERR  

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo