Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

Jõgevamaal Võtikveres peeti kirjanike ja lugemishuviliste ühisel jõul maha 13. suur kirjanduspidu, kus nii mõnigi raamatusõber sai kohtuda oma lemmikautoriga.
Kirjanik Imbi Paju esitles oma uut raamatut "Soome lahe õed. Vaadates teiste valu", kohal oli ka president Toomas Hendrik Ilves.

Võtikveres, mis asub Torma vallas, on raamatuküla päeva peetud juba üle kümne aasta, seekord oli peakülaliseks presidendipere.
Rahvaga kohtusid politoloog ja kolumnist, presidendi intervjuuraamatu tegija Iivi Anna Masso, kirjanike liidu esimees, luuletaja ja gurmaan Karl Martin Sinijärv, Jõgevamaalt pärit kirjanik, luuletaja ja tõlkija Kätilin Kaldmaa, Eesti vene keeles kirjutav kirjanik Andrei Ivanov ja Igor Kotjuh.
Oma loomingut tutvustasid ka Jürgen Rooste, Mika Keränen, Eda Ahi, dramaturg ja luuletaja Paavo Piik. Soomest tulid külla eesti kirjanduse tõlkijad ja estofiilid Anja ja Juhani Salokannel.
"Täna ma olen hirmus õnnelik, ma presenteerisin siin oma raamatut ja ma saan teha just külarahvaga koos, presidendiga, teiste kirjanikega. See mõte ongi ühendada vaimsust. Mitte minul üksinda, vaid meie küla inimestel samuti on igaühel olnud oma roll, võib-olla mul on olnud lihtsalt jälle mingid omad omadused ja jõuvarud ja teistel on jälle teised," rääkis raamatuküla eestvedaja, kirjanik Imbi Paju.
Kirjanik Heiki Vilep viis aga täide 1,5 aastat laagerdunud plaani ja kirjutas 7-aastastele lastele mõeldud raamatu Jõgevamaa ajaloost ja vaatamisväärsustest. Tavapärasest loometööst oli see aga sootuks erinev.
"Tavaliselt ilukirjanduses on ju nii, et sul ei ole mitte midagi ja sa kirjutad sellest hästi palju. Sedapuhku oli vastupidi, et ma pidin hästi palju uurima, läbi sõitma, pildistama, et olla, tunda ennast selle asja sees," selgitas Vilep.
delfi.ee/ERR

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo