Sisene kasutajana

Anneta TNP Toetusfondi

Toeta siin Vaba Eesti Sõna!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Otsing

Digiteeritud eesti ajalehed

digilehed

 

Lõuna-Itaalias Martina Franca linnas toimus 17. -20. juulini Eesti muusikamaastikku tutvustav seminar ning eesti muusikute esinemised sealse pika ajalooga festivali kahel kontserdil. Pille Lille Muusikute Fondi (PLMF) koostööpartneriks Itaalias on juba mõnda aastat tunnustatud festival della Valle d'Itria ja festivali rahastav Paolo Grassi nimeline fond. Eestlased saabusid Martina Francasse 17. juulil ning samal õhtul toimus seminar, millel Pille Lill, PLMFi tegevjuht Leelo Lehtla ja helilooja Helena Tulve tutvustasid meie muusikaajalugu,  heliloomingu käekäiku ning palju muud. "Kuulajatele paistis olema väga põnev teada saada, kuidas nii väikses ja lühikese muusikaajalooga riigis on kujunenud keskkond, millest on väljakasvanud huvitava käekirjaga heliloojaid ning mitmetahuline muusikamaastik," sõnas Helena Tulve. 20. juulil toimus üks festivali suurematest kirikukontsertidest, mille lõpunumber oli A. Pärdi "Stabat Mater" Eesti keelpillimängijate ja festivali juurde kuuluva Belcanto Akadeemia parimate lauljatega. Eesti ja Itaalia koostöö raames tuuakse väike osa Itaalia festivalist ka Eestisse - 24. augustil toimub Tallinna Jaani kirikus Luigi Rossi ooperi "L'Orfeo" arranžeeringu (heliloojatelt Daniela Terranova ja Fabio Ceresa) esiettekanne väljaspool Itaaliat. Ooperi kontsertettekanne toimub VIII Tallinna Kammermuusika Festivali raames, esitajateks on Eesti ja Itaalia solistid ning Festivali Kammerorkester./ERR/

Tellimine

"Vaba Eesti Sõna" PDF-i täisversioon on tasuline. Kasutajakonto saamiseks tuleb täita tellimus. Maksmise ja tellimise info vaata sisukorrast Lehe tellimine. Tasuda saate krediitkaardiga PayPal'i kaudu siit.

Full PDF version of the paper costs $60 per year. To open your account, please click for more info Lehe tellimine. You can pay directly through PayPal. This is the safer, easier way to pay online.

Toeta ajalehte

Toeta siin Vaba Eesti Sona!

Donate here to Vaba Eesti Sõna!

Eesti Rahvuskomitee

eanc logo

NY Eesti Maja

em logo

Eesti Abistamiskomitee

erc logo

Järvemetsa Fund

2014 metsavaim

ESFUSA

eutf logo

Eesti Arhiiv USA's

eausa logo

LA Eesti Maja

laem logo

Kanada Metsaülikool

metsaulikool logo